Ogłoszenia

28 Niedziela zwykła 15.10.2017

Opublikowano: Październik 14, 2017

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Genowefa Liczbińska i Aleksander Gołębiewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


1. Dziś w całym polskim kościele odbywa się tzw liczenie wiernych przybyłych na Mszę św. jak i przyjmującuch Komunię św.

2. Miesiąc październik to miesiąc modlitwy różancowej. Zapraszamy do wspólnego rozważania Różanca:
• dorośli codziennie o godz. 17.30
• dzieci o 17.00 (od poniedziałku do piątku w kościele)

3. Bardzo dziękuję wszystkim za współną modlitwę podczas diecezjalnego zamknięcia Roku Maryjnego i 100-ej rocznicy szóstego objawienia Maryi w Fatimie.
4. Szczególne podzękowania dla połączonych chórów:
- chór „Echo-Arioso” ze Stargardu pod kier. Jerzego Krawczyńskiego
- „Echo Fatimy” z naszego sanktuarium pod kier. Alicji Deleckiej-Bury
- z parafii Zdroje "Cantare Deo" i z parafii z Os. Bukowego "Cantamus Domino" pod kierownictwem Krzysztofa Krzemienia
- z parafii w Dąbiu „Cantate Deo” pod keir. Pawła Cichosza
- oraz panowie, którzy na co dzień śpiewają w chórze Hejnał pod dyr. Bogny Thomas-Miklas

5. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji w niedziele 29 października 2017 roku będziemy modlić się za ofiary tragedii oraz wspierać materialnie Kościół w Meksyku poprzez zbiórkę do puszek po wszystkich Mszach Świętych.

6. Komunikat ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Z radością pragnę poinformować, że dla upamiętnienia Roku Wielkich Jubileuszy Maryjnych, a w sposób szczególny 100. Rocznicy Objawień Maryi w Fatimie, ufundowana została wotywna Figura Matki Bożej Fatimskiej na kamiennej kolumnie przy siedzibie Kurii Metropolitalnej. Niniejszym pragnę serdecznie zaprosić czcigodnych księży, osoby życia konsekrowanego, członków ruchów i stowarzyszeń katolickich, przedstawicieli instytucji kościelnych, nauczycieli i uczniów szkół katolickich oraz wszystkich umiłowanych wiernych naszej Archidiecezji na uroczyste poświęcenie Figury Matki Bożej Fatimskiej, które odbędzie się dnia 18 października br., o godz. 10.00. Na cokole kolumny zostały wypisane słowa: Fatimska Królowo Świata - módl się za nami. Wotum kapłanów i wiernych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na 100. Rocznicę Objawień Matki Bożej Fatimskiej 1917 - 2017. Uroczystość będzie przebiegać według następującego porządku: godz. 10.00 - Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w kościele seminaryjnym, ok. godz. 11.30 - uroczyste poświęcenie Figury.

7. Ks. Adam zaprasza dzieci do scholki dziecięcej. Próby w soboty o godz. 10.00. Ks. Adam przygotowuje pielgrzymkę jednodniową do Trzebiatowa, dnia 21 października br. Koszt 30 zł.

8. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.
 

 powrót

Chór Parafialny

Adoracja i post w intencji powołań 6-8 grudnia 2018r.