Ogłoszenia

29 niedziela zwykła 22.10.2017

Opublikowano: Październik 22, 2017

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Kazimierza Godlewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny. Wraz z całym Kościołem pragniemy modlić się w intencjach Misji, ale też pragniemy ofiarami składanymi do puszek wspierać dzieła misyjne. Bóg zapłać.

1. Miesiąc październik to miesiąc modlitwy różancowej. Zapraszamy do wspólnego rozważania Różanca:  dorośli codziennie o godz. 17.30; dzieci o 17.00 (od poniedziałku do piątku w kościele)

2. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe w intencji naszej Ojczyzny. Początek w czwartek 26-go października po Mszy o godz. 18.00 a koniec w piątek po Mszy św. wieczornej. Zapisy na poszczególne godziny czuwania i modlitwy w kiosku parafialnym

3. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczamy na elewację kościoła. Bóg zapłać.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich w kiosku do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.

5. Radio Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia. Bliższe informacje w Biurze Radia Maryja.

6. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji w niedziele 29 października 2017 roku będziemy modlić się za ofiary tragedii oraz wspierać materialnie Kościół w Meksyku poprzez zbiórkę do puszek po wszystkich Mszach Świętych.

7. Uprzejmie przypominam, że zbiórka makulatury na misje odbędzie się w dniach 27-29 października br.

8. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Kazimierz GODLEWSKI. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

10. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod pomnik poświęcony ofiarom mordów na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich w latach 1939-47. Odbędzie się ona pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi 27 października br. o godz. 14.45 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie - w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Krzyż Wołyński tj. na Alei przy Krzyżu Katyńskim.

11. Zapraszamy wszystkich do udziału w „Procesji ze świętymi”, która we wtorek, 31 października, o godz. 19.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Katedry. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnoty i ruchy kościelne z relikwiami świętych i błogosławionych oraz świecami do uczestnictwa w tej procesji, a następnie we Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 21.00. Liturgia Mszy Świętej będzie poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu.

12. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych - jest to święto nakazane, a jak uczy nas katechizm w pierwszym przykazaniu kościelnym: w niedziele i święta nakazane mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych. Msze św. o godz.: 7.00 - 8.30 - 10.00 - 11.30 - 13.00 i wieczorem o godz. 18.00 i 19.00!  
• Msza św. na cmentarzu w Zdrojach o godz. 11.00, a 13.30 Procesja od bramy cmentarza i po niej Msza św.
• Msza św. na cmentarzu w Dąbiu o godz. 14.00 poprzedzona procesją od bramy cmentarza o 13.00.

13. W czwartek - 2 Listopada - Dzień Zaduszny - Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
Od 2. listopada przez cały miesiąc listopad o 17.30 nabożeństwo wspominkowe.
• dpusty: Wiernemu, który w dniach 1 – 8 listopada pobożnie nawiedza cmentarz i modli się za zmarłych, udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu, jeżeli w Dniu Zadusznym (2 listopada) nawiedzą pobożnie kościół. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź (stan łaski uświęcającej), Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Warunkami zwykłymi, koniecznymi do uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

14. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z okazji 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zostanie ona odprawiona w Bazylice Archikatedralnej, 11 listopada o godz. 9.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana. O godz. 11.00 na Placu Szarych Szeregów rozpocznie się uroczystość patriotyczna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 powrót

Chór Parafialny

Adoracja i post w intencji powołań 6-8 grudnia 2018r.