Ogłoszenia

30 niedziela zwykła 29.10.2017r.

Opublikowano: Październik 28, 2017

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Zofię RABCZEWSKĄ. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

1. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji dziś w niedziele 29 października 2017 roku modlimy się za ofiary tragedii oraz wspieramy materialnie Kościół w Meksyku poprzez zbiórkę do puszek po wszystkich Mszach Świętych.

2. Już ostatnie dni miesiąca modlitwy różancowej. Zapraszamy do wspólnego rozważania Różanca:  dorośli codziennie o godz. 17.30; dzieci o 17.00 (w poniedziałek i wtorek)

3. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych - jest to święto nakazane, a jak uczy nas katechizm w pierwszym przykazaniu kościelnym: w niedziele i święta nakazane mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych. Msze św. o godz.: 7.00 - 8.30 - 10.00 - 11.30 - 13.00 i wieczorem o godz. 18.00 (uwaga nie będzie Mszy o 19.00! )
• Msza św. na cmentarzu w Zdrojach o godz. 11.00, a 13.30 Procesja od bramy cmentarza i po niej Msza św.
• Msza św. na cmentarzu w Dąbiu o godz. 14.00 poprzedzona procesją od bramy cmentarza o 13.00.

4. W czwartek - 2 Listopada - Dzień Zaduszny - Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
Od 2. listopada przez cały miesiąc listopad o 17.30 nabożeństwo wspominkowe.
• Odpusty: Wiernemu, który w dniach 1 – 8 listopada pobożnie nawiedza cmentarz i modli się za zmarłych, udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu, jeżeli w Dniu Zadusznym (2 listopada) nawiedzą pobożnie kościół. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź (stan łaski uświęcającej), Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Warunkami zwykłymi, koniecznymi do uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

5. Na stoliku w kaplicy Maryjnej wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława . Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczamy na elewację kościoła. Bóg zapłać.

6 W tym tygodniu przypadają pierwsze dni tygodnia.
• W I piątek miesiąca rano odwiedzimy chorych. A popołudniu okazja do spowiedzi i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
• W I sobotę pragniemy wypełnić prośbę Maryi o nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Modlitwy rozpoczniemy o 11.00 przed południem i o wieczorem o 17.30 Nabożeństwem wypominkowym.

7. Zachęcam do lektury czasopism katolickich w kiosku do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.

8. Radio Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia. Bliższe informacje w Biurze Radia Maryja.

9. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Zofię RABCZEWSKĄ. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

11. Uprzejmie informujemy. Że w uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte według następującego porządku: w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00; 12.00 i 15.00; na Cmentarzu Nowym przy ul. Bronowickiej o godz. 15.00.
• Z Kaplicy Głównej bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 12.00 wyruszy procesja modlitewna za zmarłych.
• We wspomnienie wszystkich wiernych Zmarłych. 2 listopada br., na Cmentarzu Centralnym przy grobowcu kapłańskim zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 15.00. Przewodniczył jej będzie Ksiądz Biskup Henryk Wejman. W tym dniu w Bazylice Archikatedralnej Mszę Świętą o godz. 12.00 odprawi Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, a o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Henryk Wejman."

12. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z okazji 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zostanie ona odprawiona w Bazylice Archikatedralnej, 11 listopada o godz. 9.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana. O godz. 11.00 na Placu Szarych Szeregów rozpocznie się uroczystość patriotyczna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 powrót

Chór Parafialny

Adoracja i post w intencji powołań 6-8 grudnia 2018r.