Ogłoszenia

31 niedziela zwykła 5.11.2017r.

Opublikowano: Listopad 04, 2017

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Wandę ORŁOWSKĄ i śp. Kazimierę JUNIK. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie


1. Zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe przez cały miesiąc listopad o 17.30. Na stoliku w kaplicy Maryjnej wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława . Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczamy na elewację kościoła. Bóg zapłać.

2. Odpusty: Wiernemu, który w dniach 1 – 8 listopada pobożnie nawiedza cmentarz i modli się za zmarłych, udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkami zwykłymi, koniecznymi do uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

3. W sobotę przypada -. Pamietajmy nie tylko o okolicznościowych akademiach ale i o modltiwach w intencji Niepodległej naszej Ojczyzny.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich w kiosku do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.

5. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Wandę ORŁOWSKĄ i śp. Kazimierę JUNIK. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

7. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z okazji 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zostanie ona odprawiona w Bazylice Archikatedralnej, 11 listopada o godz. 9.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana. O godz. 11.00 na Placu Szarych Szeregów rozpocznie się uroczystość patriotyczna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 powrót

Chór Parafialny

Adoracja i post w intencji powołań 6-8 grudnia 2018r.