Ogłoszenia

Chrystusa Króla 26.11.2017r.

Opublikowano: Listopad 25, 2017

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Witolda Sadowskiego śp. Teodozję ZADROŹNIAK, śp. Krystynę PĘCZKOWSKĄ - Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

1. Jeszcze przez ostatnie dni listopada o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo. Na stoliku w kaplicy wyłożone są kartki na „Wypominki”.

2. Jerycho Różańcowe w intencji naszej Ojczyzny rozpoczniemy dziś 26 listopada od godz. 19.00. Chętnych do modlitwy na poszczególne godziny prosimy o zapisy w kiosku parafialnym.

3. Dziękujemy za makulaturę, którą zbieramy w ramach akcji „Makulatura na misje – pomagamy budować studnie w Sudanie Południowym.

4. W przyszłą niedzielę (3.12.’17) Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przyjcie Pana - rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W dni powszednie adwentu będzie odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie – zwana roratami: dorosłych zapraszamy na godz. 6.30, a dzieci od poniedziałku do piątku na 17.00 – jest o tej godzinie trochę wolnych intencji do zagospodarowania.

5. Nasz parafialny chór Echo Fatimy obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy na uroczyste obchody w niedzielę - 3 grudnia 2017 r. W programie Msza św. o godz. 11.30, a o godz. 16.30 Jubileuszowy koncert naszego chóru pod dyrekcją p. Alicji Deleckiej-Bury i Przyjaciół

6. W przyszłą niedzielę poświęcimy Opłatki Wigilijne. Nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania opłatków po domach. Zachęcamy by opłatek - ten biały chleb poświęcony w Sanktuarium – właśnie stąd zabrać do domu, by w Wigilię Bożego Narodzenia - tym poświęconym chlebem symbolizującym dobroć i miłość Boga - podzielić się z najbliższymi.

7. Bóg zapłać Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku. Niestety ze względu na brak środków finansowych i poważne zadłużenie zatrzymujemy prace przy portalu. Okazało się, że aby zakończyć prace i pokryć blachą miedzianą tylko portal z przyległymi daszkami potrzebujemy blisko 100.000 zł. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków wigilijnych będą również przeznaczone na spłatę naszych zobowiązań. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

8. Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 powrót

Chór Parafialny

Modlitwa za zmarłych