Ogłoszenia

1 niedziela adwentu 3.12.2017r.

Opublikowano: Grudzień 02, 2017

Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjcie Pana. W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – godz. 6.30. Adwentowa Msza dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00

1. Dziś Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przyjcie Pana - rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
• W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – Dorosłych i młodzież zapraszamy o godz. 6.30.
Adwentowa Msza dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele.
• W 3 niedzielę adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe które poprowadzi o. Waldemar Sojka redemptorysta z Barda Śląskiego - już dziś módlmy się o ich dobre przeżycie.

2. Nasz parafialny chór Echo Fatimy obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy na uroczyste obchody dziś w niedzielę - 3 grudnia 2017 r. W programie Msza św. o godz. 11.30, a o godz. 16.30 Jubileuszowy koncert naszego chóru pod dyrekcją p. Alicji Deleckiej-Bury i Przyjaciół

3. W tym tygodniu w środę przypada św. Mikołaja – w tym dniu zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 17.00 – możemy liczyć na niespodziankę. Mikołaja zaprosiliśmy do nas razem z Samorządową Radą Osiedla Słoneczne.

4. Caritas rozprowadza świece, kartki, sianko i czekoladowe mikołaje. Prosimy również o pomoc dla najuboższych - do wzięcia są "Torby "Miłosierdzia", które po wypełnieniu artykułami spożywczymi zwracamy do Caritas-u, który przekaże je potrzebującym.

5. Za chwilę poświęcimy opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia przy wigilijnym stole – Prosimy o nabywanie opłatków w zakrystii po Mszy św. - nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków są przeznaczone inwestycje przy kościele (spłatę prac przy elewacji kościoła).

6. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku. Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

7. Samorządowa Rada Osiedla Słoneczne serdecznie zaprasza - szczególnie osoby starsze i samotne na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 12 grudnia (wtorek) godz. 17.00 - tradycyjnie w szkolnej stołówce Centrum Kształcenia Sportowego. Wspólnie zaśpiewamy kolędy i podzielimy się opłatkiem składając sobie życzenia.

8. Zapraszamy do udziału w koncercie jubileuszowym Chóru Męskiego Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego, obchodzącego w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia, który odbędzie się w kościele pw. Świętego Krzyża, przy ul. Wieniawskiego w Szczecinie, w sobotę, 9 grudnia br. o godz. 19.00.

9. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata, który odbędzie się w dniu 6 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin przy ul. Władysława Szafera w Szczecinie. Na szczecińskiej scenie wystąpią: Natalia Kukulska, Igor Herbut (zespół LemON), Mietek Szczęśniak, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Matę.O, Agnieszka Musiał, Adam Krylik, Dana Vynnutska. Wokalistom będzie towarzyszyć orkiestra kameralna Aukso - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie oraz 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Bilety w różnych strefach dostępne są w cenie 40, 60 i 80 zł do nabycia w Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej.

 powrót

Chór Parafialny

Modlitwa za zmarłych