Ogłoszenia

2 niedziela adwentu 10.12.2017r.

Opublikowano: Grudzień 07, 2017

W już w przyszłą 3 niedzielę adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe które poprowadzi o. Waldemar Sojka redemptorysta z Barda Śląskiego - już dziś módlmy się o ich dobre przeżycie

1. Od wielu lat w parafiach w Polsce w II Niedzielę Adwentu zbierane są ofiary na rzecz Kościoła na Wschodzie. Dzięki pozyskanym środkom finansowym, biuro Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przekazuje na Wschód szaty i naczynia liturgiczne, tabernakula, dzwony, pomoce katechetyczne i książki religijne. Ofiary można złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Przypominamy i zapraszamy:
• W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – Dorosłych i młodzież zapraszamy o godz. 6.30.
• Adwentowa Msza dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele.
• W już w przyszłą 3 niedzielę adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe które poprowadzi o. Waldemar Sojka redemptorysta z Barda Śląskiego - już dziś módlmy się o ich dobre przeżycie.

3. Caritas rozprowadza świece, kartki, sianko i czekoladowe mikołaje. Prosimy również o pomoc dla najuboższych w kaplicy sanktuaryjnej jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe, który przekaże je potrzebującym. Na choince wiszą kartki z imionami dzieci objętych opieką Caritas, prosimy o zabranie kartek – przygotowanie paczek, które za pośrednictwem Caritas przekażemy dzieciom.

4. Prosimy o nabywanie poświęconych w ubiegłą niedzielę OPŁATKÓW WIGILIJNYCH w zakrystii po Mszy św. - nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków są przeznaczone inwestycje przy kościele (spłatę prac przy elewacji kościoła). Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca jest przeznaczona w całości na inwestycje – spłatę elewacji –Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać! Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku

5. Samorządowa Rada Osiedla Słoneczne serdecznie zaprasza - szczególnie osoby starsze i samotne na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 12 grudnia (wtorek) godz. 17.00 - tradycyjnie w szkolnej stołówce Centrum Kształcenia Sportowego. Wspólnie zaśpiewamy kolędy i podzielimy się opłatkiem składając sobie życzenia. Mamy jeszcze kilka zaproszeń.

6. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata, który odbędzie się w dniu 6 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin przy ul. Władysława Szafera w Szczecinie. Na szczecińskiej scenie wystąpią: Natalia Kukulska, Igor Herbut (zespół LemON), Mietek Szczęśniak, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Matę.O, Agnieszka Musiał, Adam Krylik, Dana Vynnutska. Wokalistom będzie towarzyszyć orkiestra kameralna Aukso - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie oraz 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Bilety w różnych strefach dostępne są w cenie 40, 60 i 80 zł do nabycia w Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej.”

 powrót

Chór Parafialny

Modlitwa za zmarłych