Ogłoszenia

3 niedziela adwentu - 17.12.2017r.

Opublikowano: Grudzień 16, 2017

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Krzysztofa BUCHALSKIEGO, i śp. Xymenę Marię TYMA. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


1. Dziś w 3 niedzielę adwentu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Waldemar Sojka redemptorysta z Barda Śląskiego. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. w niedzielę i od poniedziałku do środy o 8.30; 12.00 i 18.00.
 
2. Przypominamy i zapraszamy:
• W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – Dorosłych i młodzież zapraszamy o godz. 6.30.
• Adwentowa Msza dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele.

3. Caritas rozprowadza świece, kartki, sianko i czekoladowe mikołaje. Prosimy również o pomoc dla najuboższych w kaplicy sanktuaryjnej jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe, który przekaże je potrzebującym. Paczki dla podopiecznych będą wydawane w piątek 22.12., o godz. 16.00.

4. Prosimy o nabywanie poświęconych OPŁATKÓW WIGILIJNYCH w zakrystii po Mszy św. - nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków są przeznaczone inwestycje przy kościele (spłatę prac przy elewacji kościoła). Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać! Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku

5. W najbliższy czwartek 21 grudnia o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe członków Żywego Różańca, na które zapraszamy również nowych kandydatów.

6. Serdecznie zapraszamy Samotnych, Chorych, Ubogich na Wieczerzę Wigilijną pod przewodnictwem ks. Biskupa Mariana Kruszyłowicza. Rozpoczniemy Mszą św. w Domu Pielgrzyma 22 grudnia, o godz. 15.00
 
7. Natomiast dzień wcześniej - 21 grudnia, Wigilia dla Osób Bezdomnych w salce przy garażu o godz 13.00.

8. W ramach przygotowania do Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę od najbliższego piątku gościć będziemy w naszym Sanktuarium Obraz Matki Bożej Solidarności i Krzyż Nowohucki. Uroczyste powitanie w piątek 22 grudnia 2017r. o godz. 17.30. Zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi pracy i naszej ojczyzny. Więcej szczegółów na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.

9. W przyszłą niedzielę przypada jednocześnie Wigilia Świąt Bożego Narodzenia do południa Msze św. o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00, a wieczorem tylko Pasterki o 22.00 i o 24.00.

10. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata, który odbędzie się w dniu 6 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin przy ul. Władysława Szafera w Szczecinie. Na szczecińskiej scenie wystąpią: Natalia Kukulska, Igor Herbut (zespół LemON), Mietek Szczęśniak, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Matę.O, Agnieszka Musiał, Adam Krylik, Dana Vynnutska. Wokalistom będzie towarzyszyć orkiestra kameralna Aukso - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie oraz 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Bilety w różnych strefach dostępne są w cenie 40, 60 i 80 zł do nabycia w Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej.

 powrót

Chór Parafialny

Modlitwa za zmarłych