Ogłoszenia

3 niedziela zwykła 21.01.2018r.

Opublikowano: Styczeń 20, 2018

Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi i Sanktuarium wielkiego maronickiego pustelnika św. Charbela, oraz św. Rafki; w programie również pomnik przyrody Boże Cedry, a także wiele najstarszych miast opisywanych w Biblii - 18-26 marca 2018r. Szczegóły

1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
• Po Świętach Bożego Narodzenia domy odwiedza kapłan, który przynosi Boże błogosławieństwo. Zwyczaj ten nawiązuje do opisu odwiedzin Trzech Króli z Ewangelii św. Mateusza (Mt 2,2). Czytamy tam, że królowie, oddawszy pokłon narodzonemu Jezusowi, wracali różnymi drogami do swoich krajów. Legenda dopowiada, że odwiedzali oni miasta i wioski i rozgłaszali wieść o Bogu narodzonym w ludzkiej postaci. Chyba każdy przeżył już kolędę w domu, ale warto przypomnieć sobie pewne zasady, aby jeszcze lepiej przygotować się do tej wizyty: stół przykryty białym obrusem, na stole: krzyż, świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło, a także pięknie prowadzone zeszyty od religii.
• Wizyta kapłana niosącego Boże błogosławieństwo to wielkie święto. Warto więc, by cała rodzina była obecna i odświętnie ubrana. Po śpiewie kolęd następuje czytanie odpowiedniego fragmentu Pisma św. Później kapłan modli się. Po wspólnej modlitwie następuje rozmowa z księdzem. Warto też wspomnieć o znakach kolędowych pozostawionych na drzwiach. Nawiązują one do wydarzeń ze Starego Testamentu. Oznaczenie domów krwią baranka paschalnego miało chronić mieszkańców od nieszczęścia. Żyd pozwalający na oznakowanie odrzwi przyznawał się, do jakiej wspólnoty należy. Chrześcijanin przyjmujący kolędę daje świadectwo przynależności do Kościoła. Kolędowy zapis daje najbliższemu otoczeniu poznać: oto mieszkanie chrześcijanina-katolika. A co oznacza napis C+M+B ? Św. Augustyn odczytuje w tych literach duszpasterską myśl: Christus mansionem benedicat - Niech Chrystus błogosławi temu mieszkaniu. Prosimy o zamknięcie zwierząt w innym pomieszczeniu i przewietrzenie mieszkania.                    

2. Na czas kolędy (do 2 lutego) kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi i Sanktuarium wielkiego maronickiego pustelnika św. Charbela, oraz św. Rafki; w programie również pomnik przyrody Boże Cedry, a także wiele najstarszych miast opisywanych w Biblii - 18-26 marca 2018r. Szczegóły na stronie internetowej i w zakrystii. Cena: 3.870 PLN + 300 USD.

4. Podczas kolędy padła propozycja ufundowania pamiątkowej tablicy śp. ks. Janowi Cichemu – pierwszemu proboszczowi. Proszę o ofiary na ten cel (najlepiej w kopercie z adnotacją na tablicę dla ks. Jana) i opinie na ten temat (najlepiej na e-maila lub wrzucone na kartce na tace). Czy może połączyć z współpracownikami ks. Jana: np. p. Korompay, Anatola Kaszczuka.

5. Jerycho Różańcowe w int. naszej Ojczyzny rozpoczniemy w najbliższy piątek - 26 stycznia, po Mszy wieczornej. Zapisy na poszczególne godziny adoracji – w kiosku parafialnym.

6. Zbieramy Makulaturę na Misje a dodatkowo od tego miesiąca również plastikowe zakrętki od butelek – Zbiórka od piątku 26 stycznia. Organizatorzy informują, że w 2017 r. udało nam się zebrać ponad 45 ton makulatury, co daje łącznie ponad 185 ton od początku trwania naszej akcji. Za tę formę pomocy bardzo dziękujemy.

7. Zapraszamy na weekendowe nauki Przedślubne, które odbędą się od 26-28 stycznia 2018 r. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

8. Dziś w niedzielę – Dzień Babci a jutro w poniedziałek Dzień Dziadka – niech ich miłość i dobro przez nich świadczone wydaje błogosławione owoce i wraca do nich 100 krotnie.

9. Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do naszego Sanktuarium odbędzie się 17 lutego – Przewodniczyć będzie JE. Ks. Bp Andrzej Dzięga.

10. Zachęcam do lektury czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Odpowiadając na liczne prośby parafian by ukrócić rajdy niesubordynowanych kierowców – została zamontowana brama przy wjeździe od ulicy Łubinowej. Bramę będziemy otwierać na niedziele i według potrzeb. Natomiast najbliższa inwestycja do której się przygotowujemy (po spłaceniu obecnych zobowiązań i pokryciu miedzią portalu wejściowego) to elewacja kaplicy Maryjnej – wizualizacja na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.

 

 powrót