Ogłoszenia

4 niedziela zwykła - 28.01.2018r.

Opublikowano: Styczeń 27, 2018

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku - śp. Zygmunta WAWRZYNIAKA, śp. Janinę HAŚKIEWICZ, śp. Ryszarda CIELAS, śp. Zdzisława BIAŁEK. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Przypominamy o możliwości zaproszenia kapłana na kolędę w dniu 1 lutego w ramach tzw. Uzupełnień.

2. Na czas kolędy (do 2 lutego) kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

3. W tym tygodniu 2 lutego - przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary z 2 lutego są przeznaczone na utrzymanie zakonów klauzurowych. Zapraszamy na Msze św. o 7.00; 8.30; 12.00 i 18.00 z gromnicami.

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• W I czwartek modlimy się do Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana - szczególnie o nowe liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek - rano kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Zapraszamy również do spowiedzi świętej i na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
• W I sobotę zapraszamy do podjęcia pięciu pierwszych sobót miesiąca w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. Rozpoczniemy różańcem o godz. 11.00, o 12.00 Msza św., a po Mszy II cz. Różańca. Wieczorne modlitwy rozpoczniemy o godz. 17.30, o 18.00 Msza św. z formularza niedzielnego, o 19.00 4 cz. Różańca. O 20.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy własne i całego świata. Apelem Maryjnym zakończymy modlitwy w I sobotę.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi i Sanktuarium wielkiego maronickiego pustelnika św. Charbela, oraz św. Rafki; W programie również pomnik przyrody Boże Cedry, a także wiele najstarszych miast opisywanych w Biblii - 18-26 marca 2018r. Szczegóły na stronie internetowej i w zakrystii. Cena: 3.870 PLN + 300 USD.

6. Podczas kolędy padła propozycja ufundowania pamiątkowej tablicy śp. ks. Janowi Cichemu – pierwszemu proboszczowi. Proszę o ofiary na ten cel (najlepiej w kopercie z adnotacją na tablicę dla ks. Jana) i opinie na ten temat (najlepiej na e-maila lub wrzucone na kartce na tace). Czy może połączyć z współpracownikami ks. Jana: np. p. Korompay, Anatola Kaszczuka. Na ten cel złożono łącznie 290 zł.

7. Zbieramy Makulaturę na Misje, a dodatkowo od tego miesiąca również plastikowe zakrętki od butelek –. Za tę formę pomocy bardzo dziękujemy.

8. Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do naszego Sanktuarium odbędzie się 17 lutego – Przewodniczyć będzie JE. Ks. Bp Andrzej Dzięga. Nasze spotkanie rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 10.15. Następnie wysłuchamy konferencji przygotowanej przez ks. Janusza Szczepaniaka, ojca duchownego AWSD w Szczecinie. Mszy świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył J.E. ks. Abp Andrzej Dzięga.

9. Zachęcam do lektury czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

10. W okolicach kościoła znaleziono bransoletkę – właściciela prosimy o odbiór.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Najbliższa inwestycja do której się przygotowujemy (po spłaceniu obecnych zobowiązań i pokryciu miedzią portalu wejściowego) to elewacja kaplicy Maryjnej – wizualizacja na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.

 powrót