Ogłoszenia

5 niedziela zwykła - 4.02.2018r.

Opublikowano: Luty 03, 2018

W minionym tygodniu odeszli do wieczności - śp. Zofia BRULIŃSKA, śp. Julia TERLECKA. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes (11 Lutego) – jest to Międzynarodowy Dzień Chorego. Msza Święta z namaszczeniem chorych o godz. 11.30. Po Mszy Św. s. Miriam zaprasza na agapę w Domu Pielgrzyma.

2. Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do naszego Sanktuarium odbędzie się 17 lutego – Przewodniczyć będzie JE. Ks. Bp Andrzej Dzięga. Nasze spotkanie rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 10.15. Następnie wysłuchamy konferencji przygotowanej przez ks. Janusza Szczepaniaka, ojca duchownego AWSD w Szczecinie. Mszy świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył J.E. ks. Abp Andrzej Dzięga.

3. Zachęcam do lektury czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie i podejmowany dialog. Odwiedziliśmy 2650 rodzin. Pojawiły się pytania i prośby dotyczące kilku kwestii:

  •  Podjazd dla wózków do kaplicy i łącznik między kaplicą a kościołem – Nie zrezygnowaliśmy z budowy łącznika – będzie on usytuowany w planowanym budynku między kościołem a kaplicą, w którym będzie jedna wspólna zakrystia dla kościoła i kaplicy Maryjnej; na pierwszym piętrze dwie sale, a na drugim piętrze aula. Na poszczególne piętra oprócz schodów planowana jest winda, która będzie również obsługiwała Kaplicę sanktuaryjną. Niestety  ze względu na wymogi prawa budowlanego nie można podjazdu zamontować na obecnych schodach.
  • Cały czas prowadzimy rozmowy z projektantami ogrzewania(ostatnie w miniony czwartek). To nie jest proste zadanie, to co zdaje egzamin w małym domku nie przystaje do naszych warunków ze względu na kubaturę świątyni i fakt, że tylko raz w tygodniu gromadzimy się w niej na nabożeństwa. Musimy wziąć pod uwagę nie tylko zamontowanie ogrzewania, ale i późniejsze koszty jego utrzymania. Zresztą Państwa wypowiedzi na temat funkcjonowania ogrzewania w innych świątyniach też o tym świadczą. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie.
  • Najbliższe pilne plany inwestycyjne to, pokrycie miedzią daszków nas świeżo wybudowanym portalem, i elewacja kaplicy Maryjnej.
  •  Podczas kolędy padła propozycja ufundowania pamiątkowej tablicy śp. ks. Janowi Cichemu – pierwszemu proboszczowi. Proszę o ofiary na ten cel (najlepiej w kopercie z adnotacją na tablicę dla ks. Jana) Na ten cel złożono łącznie 730 zł.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kolędy – pozwoliły one na naprawę dachu i spłacenie najpilniejszych zobowiązań, a jeszcze pozostało do spłacenia blisko 100.000zł.

5. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca w całości będzie przeznaczona na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

 powrót