Ogłoszenia

2 niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018r.

Opublikowano: Marzec 04, 2018

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bogdan ADAMSKI, śp. Kazimierz WAŃKOWICZ, śp. Emilia SAMIEC. „ Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

1. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
• w piątek Droga krzyżowa
- dla dzieci o godz. 17.00
- dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, oraz rano po mszy św. o godz. 8.30.
• w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00
2. Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej:
 - 2 marca  - Żywy Różaniec (zmiana terminu); 9 marca  - Odnowa w Duchu Świętym; 16 marca - Młodzież; 23 marca – Chór Echo Fatimy i Legion Maryi
3. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy ofiarą do puszek wesprzeć Dzieło Pomocy Ad Gentes czyli działalność polskich misjonarzy w różnych krajach świata.
4. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, która będzie przygotowywana pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Caritas prosi o dary dla potrzebujących – są wystawione kosze i skarbona.
5. Serdecznie zapraszamy na Jerycho Różańcowe, czyli całodobowe czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem, które rozpocznie się w poniedziałek 26 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy. Zapisy w kiosku parafialnym.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek odwiedzimy chorych z komunią świętą. W sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Matki Bożej z Fatimy, szerząc nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Program: - 11.00 - Różaniec, tajemnice radosne i 15-minutowe rozważanie z Maryją jednej z tajemnic różańcowych, - 12.00 - Msza św. i różaniec, tajemnice światła, - 17.30 - Różaniec, tajemnice bolesne, - 18.00 - Msza św. z formularza niedzielnego, - 19.00 - Różaniec, tajemnice chwalebne i 15 minutowe rozważanie z Maryją jednej z tajemnic różańcowych, - 20.00 - Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, - 21.00 - Apel maryjny
7. Caritas tradycyjnie rozprowadza świece, baranki i kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc najuboższym.
8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bogdan ADAMSKI, śp. Kazimierz WAŃKOWICZ, śp. Emilia SAMIEC. „ Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.
9. Dnia 7 kwietnia br. w godz. od 10.00 do 20.30, w hali SDS przy ul. Wąskiej 16 w Szczecinie, odbędzie się „Forum Ogień z Nieba”, które jest skierowane przede wszystkim do ludzi młodych, w tym kandydatów do bierzmowania. Wstęp i posiłek jest bezpłatny. Konieczna jest jednak rejestracja na stronie www.lifesurfers.pl. Szczegóły znajdują się na plakacie i ulotkach. Liczba miejsc jest ograniczona
10. W dniu 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcony pamięci osób, które ucierpiały w walce o niepodległość i suwerenność Ojczyzny. W tym dniu zapraszamy, w imieniu środowisk patriotycznych, do udziału we Mszy Świętej o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej. Po niej o godz. 19.30 z Placu Orła Białego wyruszy Marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.
11. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji kresowian, która zostanie odprawiona w niedzielę, 4 marca pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej. W modlitwie będzie uczestniczyć delegacja Polaków z Wilna, a także Polski Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Zgoda z Wileńszczyzny.

 

 powrót

Chór Parafialny

Adoracja i post w intencji powołań 6-8 grudnia 2018r.