Ogłoszenia

4 niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018r.

Opublikowano: Marzec 10, 2018

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Grzegorz KUBISIAK. „ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.

1. Wielki Post to okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
• w piątek Droga krzyżowa
- dla dzieci o godz. 17.00
- dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, oraz rano po mszy św. o godz. 8.30.
• w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00

Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej:
 -16 marca - Młodzież; 23 marca – Chór Echo Fatimy i Legion Maryi

2. Od jutra rekolekcje dla dzieci szkół podstawowych a od środy dla gimnazjum i liceum. Natomiast rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy od przyszłej niedzieli a poprowadzi je o. Andrzej Kowalski  z Bielska Białej – redemptorysta.

3. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Caritas tradycyjnie rozprowadza świece, baranki i kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc najuboższym. Caritas prosi o dary dla potrzebujących – są wystawione kosze i skarbona.

4. Jak widzimy trwają już prace przygotowawcze do prac dekarskich nad portalami, czekamy tylko na ocieplenie. Już zakupiliśmy blachę miedzianą - koszt 40.000 zł. (czterdzieści tysięcy). Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie, uprzejmie prosimy o wsparcie finansowe. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca w całości jest przeznaczona na prace przy kościele. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary.

5. Solenizantom i Jubilatom zbliżającego się tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na każdy kolejny dzień życia.

6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Grzegorz KUBISIAK. „ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.

7. 16 marca o godz. 20.00, wyruszy z naszego Sanktuarium „EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA” – szczegóły na stronie internetowej i plakacie w gablocie i u ks. Adama( www.edk.org.pl )

8. Dnia 7 kwietnia br. w godz. od 10.00 do 20.30, w hali SDS przy ul. Wąskiej 16 w Szczecinie, odbędzie się „Forum Ogień z Nieba”, które jest skierowane przede wszystkim do ludzi młodych, w tym kandydatów do bierzmowania. Wstęp i posiłek jest bezpłatny. Konieczna jest jednak rejestracja na stronie www.lifesurfers.pl. Szczegóły znajdują się na plakacie i ulotkach. Liczba miejsc jest ograniczona

 powrót

Chór Parafialny

Adoracja i post w intencji powołań 6-8 grudnia 2018r.