Ogłoszenia

5 niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018r.

Opublikowano: Marzec 17, 2018

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimiera(ona) BEREZOWSKĄ, śp. Sebastian KOZAK. „ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.


1. Witamy wśród nas o. Bolesława Słota redemptorystę z Bielska Białej, który poprowadzi nas przez rekolekcje wielkopostne na spotkanie z Miłosiernym i Zmartwychwstałym Jezusem.

2. Wielki Post to okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
• w piątek Droga krzyżowa
- dla dzieci o godz. 17.00
- dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, oraz rano po mszy św. o godz. 8.30.
• w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00

Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej - 23 marca – Chór Echo Fatimy i Legion Maryi

3. Już dziś zapraszamy na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek – ulicami naszego osiedla – rozpoczniemy o 15.00 Koronką w Godzinę Miłosierdzia.

4. Caritas prosi o pomoc w przygotowaniu paczek dla dzieci na Święta Wielkanocne. Uprzejmie prosimy o zabranie karteczki z imieniem dziecka – przygotowanie paczki i zwrot do Caritasu tak by paczka mogła przed Świętami trafić do dzieci. Bóg zapłać za te formę okazania miłosierdzia.

5. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Caritas tradycyjnie rozprowadza świece, baranki i kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc najuboższym. Caritas prosi o dary dla potrzebujących – są wystawione kosze i skarbona.

6. Jak widzimy trwają już prace przygotowawcze do prac dekarskich nad portalami. Już zakupiliśmy blachę miedzianą - koszt 40.000 zł. (czterdzieści tysięcy). Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie, uprzejmie prosimy o wsparcie finansowe. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary.

7. Solenizantom i Jubilatom zbliżającego się tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na każdy kolejny dzień życia.

8. Uprzejmie informuję, że kolejna akcja zbiórki makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 23-25 marca br.

9. Nauki przedślubne rozpoczniemy w środę po świętach wielkanocnych, tj. 4 kwietnia 2018r. o godz. 19.30 w salce na plebani.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimiera(ona) BEREZOWSKĄ, śp. Sebastian KOZAK. „ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.

11. Dnia 7 kwietnia br. w godz. od 10.00 do 20.30, w hali SDS przy ul. Wąskiej 16 w Szczecinie, odbędzie się „Forum Ogień z Nieba”, które jest skierowane przede wszystkim do ludzi młodych, w tym kandydatów do bierzmowania. Wstęp i posiłek jest bezpłatny. Konieczna jest jednak rejestracja na stronie www.lifesurfers.pl. Szczegóły znajdują się na plakacie i ulotkach. Liczba miejsc jest ograniczona

 powrót

Informator na Boże Narodzenie – 2019

Koncert Kolęd 20.01.2019 g.19.00

Koncert Kolęd 13.01.2019r. g. 19.00