Ogłoszenia

Wielkanoc 1.04.2018r.

Opublikowano: Marzec 31, 2018

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena NIETRZEBA i śp. Jan WASILEWSKI. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie. W Wielką Sobotę zmarł śp. Antoni ŻYLIŃSKI - należał do Żywego Różańca – Msza św. Pogrzebowa w środę o 10.00.

Świętując Zmartwychwstanie Chrystusa w roku, który w Kościele w Polsce jest czasem szczególnej refleksji poświęconej Duchowi Świętemu, uświadamiamy sobie tę szczególną prawdę, że „Chrystus, który za nas umarł i zmartwychwstał, zesłał od Ciebie, Ojcze, jako pierwszy dar dla wierzących, Ducha Świętego, który dalej prowadzi Jego dzieło na świecie i dopełnia wszelkiego uświęcenia” (IV Modlitwa Eucharystyczna).
„Wydarzenia paschalne – męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa – są równocześnie czasem nowego przyjścia Ducha Świętego jako Parakleta i Ducha Prawdy” (Dominum et vivificantem 23). W przeżywanym właśnie roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przypominają się w tym momencie znamienne słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane podczas jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Niech słowa te staną się i naszą modlitwą właśnie o dar Tego, który dopełnia wszelkiego uświęcenia.
Niech moc Zmartwychwstałego Pana krzepi nas i niech oświeca Boskim blaskiem wszystkie wyzwania codziennego życia, abyśmy umocnieni Jego miłością i napełnieni Duchem Świętym, którego nam posyła od Ojca, potrafili nieść płomień szczerej i głębokiej wiary w naszych sercach.
Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!.
+Andrzej Dzięga Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński

1. W poniedziałek wielkanocny (2.04.2018r.) -  Msze św.: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00 (nie będzie Mszy o 19.00). Taca z II-go święta jest przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny US.

2. Zmiana tajemnic różańcowych w Poniedziałek wielkanocny po Mszy św. o godz. 8.30.

3. Codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia.

4. S. Miriam zaprasza Chorych i osoby Samotne do Domu Pielgrzyma na spotkanie wielkanocne w piątek 6 kwietnia - o 13:00. Natomiast posiłek wielkanocny dla  osób bezdomnych w świetlicy Domu Pielgrzyma 4 kwietnia o 13:00.

5. Trwają prace przy pokryciu wejściowego portalu kościoła, bardzo proszę o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel.

6. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Bożego Grobu (Neokatechumenat), Ciemnicy (Odnowa w Duchu Świętym). Dziękuję za pomoc w liturgii Słowa. Dziękuję chórowi Echo Fatimy i scholii młodzieżowej za pomoc w śpiewie podczas Triduum Paschalnego. Serdecznie dziękuję Służbie Liturgicznej tak bardzo potrzebnej podczas liturgii. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Dziękuję za posługę sprzątania kościoła.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena NIETRZEBA i  śp. Jan WASILEWSKI. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie….
W Wielką Sobotę zmarł śp. Antoni Żyliński- należał do Żywego Różańca – Msza św. Pogrzebowa w środę o 10.00.

 powrót

Informator na Boże Narodzenie – 2019

Koncert Kolęd 20.01.2019 g.19.00

Koncert Kolęd 13.01.2019r. g. 19.00