Ogłoszenia

Niedziela Miłosierdzia Bożego 8.04.2018r.

Opublikowano: Kwiecień 09, 2018

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Antoni Żyliński. Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie...

1.  Dziś przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00 w kościele.

2. W Kościele w Polsce rozpoczynamy dziś 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”.  Jest to okazja do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i do włączania się w różne dzieła miłosierdzia. Dziś po każdej Mszy św. Caritas zbiera do puszek ofiary przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.

3. W poniedziałek 9 kwietnia przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona w Kościele jako Dzień Świętości Życia - modlimy się w intencji życia ludzkiego, świętego od poczęcia, aż do naturalnej śmierci.

4. Zapraszamy młodzież ostatnich klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w Archidiecezjalnych Dniach Młodych w Goleniowie w dniach od 1 do 3 maja. Informacje i zapisy u ks. Michała.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w akcji ewangelizacyjnej pod hasłem „Misja na 1000 placach”, która składa się ze śpiewów, świadectw i przepowiadania Ewangelii w wybranych miejscach naszej diecezji od 14 kwietnia do 13 maja. Na terenie naszego osiedla akcja ta będzie się odbywać na skwerze naprzeciwko wejścia do CH Helios przy ul. Rydla w soboty o godz. 12:00.  Prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym przyjęło jak najwięcej osób.
 
6. W niedzielę, 15 kwietnia br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Piękni od poczęcia. Manifestacja w obronie życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Podczas Mszy Świętej będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy także do uczestnictwa w zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt, które będą zbierane przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed rozpoczęciem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie.”

7. Trwają prace przy pokryciu wejściowego portalu kościoła, bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel. Został także wykonany pierwszy projekt tablicy poświęconej ks. Janowi Cichemu, można się z nim zapoznać w gablocie i na stronie internetowej. Prosimy o opinie i sugestie. Orientacyjny koszt tej tablicy to 15.000 zł, do tej pory zebraliśmy ok. 3000 zł.

8.  Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i wszelkiego błogosławieństwa.

9. W rocznicę Katastrofy Smoleńskiej zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i ofiar Katastrofy Smoleńskiej, która odbędzie się 10 kwietnia br. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

 powrót

Informator na Boże Narodzenie – 2019

Koncert Kolęd 20.01.2019 g.19.00

Koncert Kolęd 13.01.2019r. g. 19.00