Ogłoszenia

Wniebowstąpienie Pańskie 13.05.2018r

Opublikowano: Maj 12, 2018

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Ryszard Dobrowolski, śp. Jan Ruta, śp. Anna Teresa Majchrowska, śp. Wojciech Langowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie spotkanie z JE ks. Bpem Henrykiem Wejmanem – w ramach wizytacji naszej parafii. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 ks. Bp. udzieli bierzmowania, o 11.30 i 13.00 podczas Mszy św. dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii św., a o godz. 19.00 ks. Bp. Będzie przewodniczył Mszy św. i procesji Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.

2. Najpiękniejszy miesiąc w roku – maj – poświęcony jest Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy na nabożeństwo Majowe połączone z Białym Tygodniem o godz. 17.30., a o 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny.

3. Trwają prace przy pokryciu wejściowego portalu kościoła, bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel.

4. Podczas spotkania Rady Parafialnej zapadła decyzja o wykonaniu tablicy poświęconej ks. Janowi Cichemu, według przedstawionego projektu, z którym można się z nim zapoznać w gablocie i na stronie internetowej parafii. Na ten cel wpłynęło 72 ofiary.

5. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. Również rodzicom dzieci komunijnych którzy złożyli w darze 9.000 zł.

6. W środę święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski i patrona naszego księdza Arcybiskupa- pamiętajmy o czcigodnym Solenizancie w modlitwach. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

7. Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w czwartek 17 maja 2018, godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie.

8. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i wszelkiego błogosławieństwa

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Ryszard Dobrowolski, śp. Jan Ruta, śp. Anna Teresa Majchrowska, śp. Wojciech Langowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

10. Zapraszamy małżonków i rodziny do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie, która odbędzie się w sobotę, 19 maja br., i połączona będzie XII Rocznicą Koronacji Cudownego Obrazu. Podczas Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 dziękować będziemy Bogu za łaski, które przez Maryję są wypraszane w Sanktuarium, szczególnie dla małżonków i całych rodzin. Podziękujemy Bogu za dar macierzyństwa i ojcostwa, a także za dzieło duszpasterstwa rodzin w naszej Archidiecezji Poradnictwo Rodzinne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje wyjazd autokarem. Zgłoszenia prosimy kierować do Pani Krystyny Piotrowskiej-Szymali, Diecezjalnego Doradcy Życia Rodzinnego: tel. 601 369 801 (zbiórka przy Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela ul. Bogurodzicy 3, wyjazd godz. 8.30, koszt pielgrzymki 25,00 zł).

11. W poniedziałek, 21 maja br., w Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń z pocztami sztandarowymi do udziału w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odbędzie się ewangelizacja na ulicach i adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona świadectwami i Apelem Maryjnym.  W ramach Tygodnia Ewangelizacji w naszym Sanktuarium trwać będziemy na modlitwie w tej intencji. O godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 zakończona Apelem Maryjnym. 20 maja – Młodzież; 21 maja - Żywy Różaniec; 22 maja – Różaniec Rodziców za Dzieci; 23 maja - Odnowa w Duchu Świętym; 24 maja – Ruch Rodzin Nazaretańskich; 25 maja - Żywy Różaniec.

 powrót