Ogłoszenia

Zesłanie Ducha Świętego - 20.05.2018r.

Opublikowano: Maj 19, 2018

W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Cecylia POROSA. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

1.    Najpiękniejszy miesiąc w roku – maj – poświęcony jest Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy na nabożeństwo Majowe połączone z Białym Tygodniem o godz. 17.30., a o 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny.

2.    Jutro w poniedziałek, 21 maja br., w Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń z pocztami sztandarowymi do udziału w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odbędzie się ewangelizacja na ulicach i adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona świadectwami i Apelem Maryjnym.  
•    W ramach Tygodnia Ewangelizacji w naszym Sanktuarium trwać będziemy na modlitwie w tej intencji – wg programu: O godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 zakończona Apelem Maryjnym. 20 maja – Młodzież; 21 maja - Żywy Różaniec; 22 maja – Różaniec Rodziców za Dzieci; 23 maja - Odnowa w Duchu Świętym; 24 maja – Ruch Rodzin Nazaretańskich; 25 maja - Żywy Różaniec. Zachęcam wszystkich parafian do włączenia się w tę modlitwę.

3.    W najbliższą sobotę przypada Dzień Matki. – Pamiętajmy również w modlitwach o naszych mamach.

4.    Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Jerycho Różańcowe rozpoczniemy 26 maja po Mszy św. wieczornej. Zapisy na poszczególne godziny czuwania – w kiosku parafialnym.

5.    Uprzejmie informujemy, że kolejna zbiórka makulatury oraz plastikowych zakrętek na misje pod hasłem: „Budujemy studnie w Sudanie Południowym” odbędzie się w dniach 25-27 maja br.

6.    Szkoła Centrum Kształcenia Sportowego zaprasza nauczycieli, uczniów i absolwentów w przyszłą niedzielę 27 maja o godz. 13.00 - na Mszę św. z okazji 35-lecia istnienia. C. K. S. i Rada Osiedla Słoneczne zapraszają również na towarzyszące wydarzenia: w tym Festiwal Tańca dla przedszkolaka o godz. 13.00 w Auli, o godz. 14.00 na Festyn Bezpieczne Wakacje. Godziny wydarzeń znajdują się na banerze na ogrodzeniu przed Kościołem przy ul. Rydla.

7.    Zbliża się Boże Ciało (31 maja) – jak co roku, uprzejmie proszę o przygotowanie ołtarzy: 1. Żywy Różaniec, 2. Kościół Domowy, 3. Neokatechumenat, 4. Odnowa w Duchu Świętym.

8.    Trwają prace przy pokryciu wejściowego portalu kościoła, bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel.

9.    Tablica poświęcona pamięci śp. ks. Janowi Cichemu- jest w trakcie realizacji. Na ten cel wpłynęły 75 ofiary.

10.    Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. Również rodzicom dzieci komunijnych którzy złożyli w darze 9.000 zł.

11.    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i wszelkiego błogosławieństwa

 

 powrót