Ogłoszenia

Najświętszej Trójcy 27.05.2018r.

Opublikowano: Maj 26, 2018

W czwartek radosne święto Boże Ciało. Msze św. o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 z procesją ulicami naszego osiedla oraz o godz. 18.00 (uwaga nie ma Mszy o 13.00 i o 19.00 i nie mam nabożeństwa czerwcowego)

1. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa majowe, a od piątku zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Codziennie Apele Maryjne o 21.00.

2. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Jerycho Różańcowe rozpoczniemy 26 maja po Mszy św. wieczornej. Zapisy na poszczególne godziny czuwania – w kiosku parafialnym.

3. Próba sypania kwiatków przed Bożym Ciałem - w środę 30 maja o godzinie 19 00. Zapraszamy dziewczynki szczególnie w strojach komunijnych. W związku z Bożym Ciałem uprzejmie prosimy szczególnie działkowiczów o kwiaty do sypania w Boże Ciało – potrzebujemy bardzo dużo kwiatków stąd prośba o „pospolite ruszenie” i dostarczanie ich w środę po południu.

4. Prosimy rówineż o pomoc w niesieniu feretronów, baldachimu, poduszek, różańca, chorągwi, sztandarów… Uprzejmie prosimy o dekorację domów z Okazji Bożego Ciała i to nie tylko na trasie przemarszu. Proszę o przygotowanie ołtarzy: 1. Żywy Różaniec, 2. Kościół Domowy, 3. Neokatechumenat, 4. Odnowa w Duchu Świętym. W oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa do przyszłego czwartku włącznie - na zakończenie nabożeństwa (o 17.30) procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

5. W czwartek radosne święto Boże Ciało. Msze św. o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 z procesją Eucharystyczną ulicami naszego osiedla oraz o godz. 18.00 (uwaga nie ma Mszy o 13.00 i o 19.00 i nie mam nabożeństwa czerwcowego)

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi św. i oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa. Rano kapłani odwiedzą chorych.

7. W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 - Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 - Różaniec - tajemnice chwalebne; 20.00 - Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

8. Zbiórka makulatury na misje „Budujemy studnie w Sudanie południowym” trwa – w imieniu organizatorów dziękujemy za makulaturę i plastikowe nakrętki.

9. Radio Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w terminie 07 - 08 lipca br. Bliższe informacje w Biurze Radia Maryja

10. Tablica poświęcona pamięci śp. ks. Janowi Cichemu - jest w trakcie realizacji. Uroczyste poświęcenie przewidujemy na 15 sierpnia o godz. 13.00. Na ten cel wpłynęły 82 ofiary. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, (zabrakło nam trochę blachy na opierzenia detali).., bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

11. Zapraszamy na obchody Uroczystości Bożego Ciała w Śródmieściu Szczecina, które będą przebiegać według następującego porządku: - godz. 9.00 - główna Msza Święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Henryk Wejman, - godz. 10.00 - rozpoczęcie procesji eucharystycznej z Bazyliki św. Jana Chrzciciela do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, - ok. godz. 12.00 - po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy. wszystkich, a szczególnie duchowieństwo, osoby konsekrowane, delegacje zakładów pracy, szkół, uczelni, rzemiosła, wspólnot i stowarzyszeń ze sztandarami

 powrót