Ogłoszenia

10 niedziela zwykła 10.06.2018r

Opublikowano: Czerwiec 09, 2018

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – + śp. Maria STORTA, + śp. Mieczysław ROKICZAN, + śp. Józef SKRZYPA . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Codziennie Apele Maryjne o 21.00.

2. Jutro 11 czerwca przypada 31 rocznica koronacji Figury Fatimskiej Pani z naszego Sanktuarium przez Jana Pawła II w 1987r. Zapraszamy do modlitwy dziękczynnej za ten dar.

3. Jutro 11 czerwca br. przypada 41. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji Dostojnego Jubilata.

4. 13 czerwca DZIEŃ FATIMSKI – 101 r. objawień Maryi w Fatimie – uroczysta Msza św. odpustowa z procesja ulicami naszego osiedla w środę 13 czerwca o godz. 19.00 – przewodniczyć naszym modlitwą będzie ks. Kan. Waldemar Michałowski.

5. Tablica poświęcona pamięci śp. ks. Janowi Cichemu - jest w trakcie realizacji. Uwzgledniając prośbę parafian i ich argumenty, zmieniliśmy datę - uroczyste poświęcenie odbędzie się 13 października br. Na ten cel wpłyneło 88 ofiar. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, (zabrakło nam trochę blachy na opierzenia detali).., bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel.
Jak już informowaliśmy kilka dni temu podczas opadów deszczu, ponownie zalało nam ołtarz w kościele i to podczas Nabożeństwa czerwcowego z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Sprawa jest bardzo poważna, gdyż może to prowadzić do nieważności sprawowanej Mszy św. Tydzień temu apelowaliśmy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 14 ofiar. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca jest w całości przeznaczona na inwestycje parafialne. Bardzo proszę o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – + śp. Maria STORTA, + śp. Mieczysław ROKICZAN, + śp. Józef SKRZYPA . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

7. Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w ramach spotkania Rodziny Radia Maryja, która będzie transmitowana w Telewizji TRWAM. Odbędzie się ona w poniedziałek, 18 czerwca br. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jana Ewangelisty przy ul. Świętego Ducha w Szczecinie. Następnie od godz. 21.30 na antenie Radia Maryja będzie transmitowany ze Szczecina program „Rozmowy Niedokończone” na temat „Przez Maryję do zwycięstwa”.

8. Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w sobotę, 8 września, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, połączone z odpustem parafialnym. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 prezentacją wieńców dożynkowych na Placu Barnima, a następnie o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Zapraszamy do organizowania delegacji dekanalnych i parafialnych.

9. W styczniu 2019 roku odbędą się w Panamie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Weźmie w nich udział reprezentacja młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży oraz Koordynatorem ŚDM - ks. Marcinem Szczodrym, e-mail: m.szczodry@kuria.pl, tel. 609 009 902. Szacunkowy koszt przelotu, udziału, pakietów (polskiego i panamskiego) oraz ubezpieczenia to 8500 zł. Informacje o wyjeździe są dostępne na stronie: http://ichtis.info/sdm-panama-2019/56 .

 powrót