Ogłoszenia

11 niedziela zwykła - 17.06.2018r.

Opublikowano: Czerwiec 16, 2018

Uprzejmie proszę o pomoc - pokrycie blachą dachu na naszym kościele (ciągle przecieka mimo wielu prób naprawy). Wpłynęło 25 ofiar na kwotę 20.370 zł, a potrzeba ponad 500.000zł. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary.

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Codziennie Apele Maryjne o 21.00.

2. W najbliższą sobotę przypada Dzień Ojca – pamiętajmy i o życzeniach jak i o modlitwie za naszych Ojców – dla żywych wypraszajmy potrzebne łaski a dla zmarłych prośmy o Niebo.

3. Jest kilka wolnych intencji maszalnych w najbliższym czasie – chętnych zapraszamy.

4. Tablica poświęcona pamięci śp. ks. Janowi Cichemu - jest w trakcie realizacji. Uwzgledniając prośbę parafian i ich argumenty, zmieniliśmy datę - uroczyste poświęcenie odbędzie się 13 października br. Na ten cel wpłyneło 91 ofiar. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, (zabrakło nam trochę blachy na opierzenia detali).., bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel.
Jak już informowaliśmy kilka dni temu podczas opadów deszczu, ponownie zalało nam ołtarz w kościele i to podczas nabożeństwa czerwcowego z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Sprawa jest bardzo poważna, gdyż może to prowadzić do nieważności sprawowanej Mszy św. Od dwóch tygodni apelowalujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 25 ofiar na kwotę 20.370 zł. Bardzo proszę o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

5. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Warszawy do Gietrzwałdu w intencji rodzin, w dniach 23-29 czerwca 2018r. – szczegóły na plakacie

6. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Stepnicy, Polic oraz ze Szczecina, gdzie pielgrzymka przejdzie przez centrum miasta (Warszewo, Niebuszewo, Jasne Błonia, Śródmieście). Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu. Naszych parafian jak co roku prosimy o ugoszczenie pielgrzymów w nocy z soboty na niedzielę (28/29 lipca) – chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

7. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 46. rocznicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która odbędzie się w czwartek, 28 czerwca br. o godz. 18.00, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Podczas tej liturgii zostanie wręczony zasłużonym osobom Krzyż Zasługi dla Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego

8. Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w ramach spotkania Rodziny Radia Maryja, która będzie transmitowana w Telewizji TRWAM. Odbędzie się ona w poniedziałek, 18 czerwca br. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jana Ewangelisty przy ul. Świętego Ducha w Szczecinie. Następnie od godz. 21.30 na antenie Radia Maryja będzie transmitowany ze Szczecina program „Rozmowy Niedokończone” na temat „Przez Maryję do zwycięstwa”.

9. Zapraszamy mężczyzn na pielgrzymke na Jasną Górę dnia 23 czerwca br. – szczegóły na plakacie

10. Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w sobotę, 8 września, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, połączone z odpustem parafialnym. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 prezentacją wieńców dożynkowych na Placu Barnima, a następnie o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Zapraszamy do organizowania delegacji dekanalnych i parafialnych.

11.    W styczniu 2019 roku odbędą się w Panamie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Weźmie w nich udział reprezentacja młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży oraz Koordynatorem ŚDM - ks. Marcinem Szczodrym, e-mail: m.szczodry@kuria.pl, tel. 609 009 902. Szacunkowy koszt przelotu, udziału, pakietów (polskiego i panamskiego) oraz ubezpieczenia to 8500 zł. Informacje o wyjeździe są dostępne na stronie: http://ichtis.info/sdm-panama-2019/56 .

 powrót