Ogłoszenia

12 niedziela zwykła 24.06.2018r

Opublikowano: Czerwiec 19, 2018

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Stanisław LEWANDOWSKI Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Codziennie Apele Maryjne o 21.00.

2. Jest kilka wolnych intencji maszalnych w najbliższym czasie – chętnych zapraszamy.

3. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Jerycho Różańcowe rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej 26 czerwca(wtorek) a zakończymy po Mszy św. wieczornej 27 czerwca(środa). Zapisy na poszczególne godziny modlitwy w kiosku parafialnym.

4. W srodę Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Uroczystość Św. Piotra i Pawła – taca na utrzymanie Stolicy Apostolskiej (Świętopietrze).

5. Uwaga od przyszłej niedzieli - 1 lipca – porządek wakacyjny Mszy św. W niedzielę nie będzie Mszy o 19.00 tylko o 20.00. A w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.30.

6. Tablica upamiętniająca śp. ks. Jana Cichego - jest w trakcie realizacji. Uwzgledniając prośbę parafian i ich argumenty, zmieniliśmy datę - uroczyste poświęcenie odbędzie się 13 października br. Na ten cel wpłyneło 91 ofiar. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, (zabrakło nam trochę blachy na opierzenia detali).., bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel.
Jak już informowaliśmy - podczas opadów deszczu, ponownie zalało nam ołtarz w kościele i to podczas nabożeństwa czerwcowego z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Sprawa jest bardzo poważna, gdyż może to prowadzić do nieważności sprawowanej Mszy św. Od trzech tygodni apelowalujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 51 ofiar na kwotę 36.210 zł. Bardzo proszę o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

7. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Stepnicy, Polic oraz ze Szczecina, gdzie pielgrzymka przejdzie przez centrum miasta (Warszewo, Niebuszewo, Jasne Błonia, Śródmieście). Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu. Naszych parafian jak co roku prosimy o ugoszczenie pielgrzymów w nocy z soboty na niedzielę (28/29 lipca) – chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

8. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 46. rocznicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która odbędzie się w czwartek, 28 czerwca br. o godz. 18.00, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Podczas tej liturgii zostanie wręczony zasłużonym osobom Krzyż Zasługi dla Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego

9. Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w sobotę, 8 września, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, połączone z odpustem parafialnym. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 prezentacją wieńców dożynkowych na Placu Barnima, a następnie o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Zapraszamy do organizowania delegacji dekanalnych i parafialnych.

10. W styczniu 2019 roku odbędą się w Panamie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Weźmie w nich udział reprezentacja młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży oraz Koordynatorem ŚDM - ks. Marcinem Szczodrym, e-mail: m.szczodry@kuria.pl, tel. 609 009 902. Szacunkowy koszt przelotu, udziału, pakietów (polskiego i panamskiego) oraz ubezpieczenia to 8500 zł. Informacje o wyjeździe są dostępne na stronie: http://ichtis.info/sdm-panama-2019/56 .

 powrót