Ogłoszenia

13 niedziela zwykła 1.07.2018r.

Opublikowano: Czerwiec 30, 2018

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Małgorzata ZUZANKIEWICZ, śp. Tatiana KOPRUKOWNIAK, śp. Henryk SROCZYŃSKI. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Uwaga od dzisiejszej niedzieli - 1 lipca – porządek wakacyjny Mszy św. W niedzielę nie będzie Mszy o 19.00 tylko o 20.00. A w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Również kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.30.

2. Dziś po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na wakacyjny wypoczynek organizowany przez Caritas dla dzieci, młodzieży ale i osób starszych. Bóg zapłać za te ofiary. Proszę również o modlitwę w intencji osób posługujących w Caritas – szczególnie w intencji P. Tosi z naszej parafii, która ostatno nam się rozchorowała.

3. Jutro w poniedziałek w godzinach rannych (ok. 8.00-9.00) zatrzyma się przy naszym Sanktuarium na modlitwe - grupa 250 pielgrzymów, którzy na rowerach pielgrzymują na Jasną Górę.

4. Jest kilka wolnych intencji maszalnych w najbliższym czasie – chętnych zapraszamy.

5. Rekolekcje dla osób chorych i niepełnosprawnych odbędą się w dniach 9 do 13 lipca – szczegóły i zgłoszenia w Domu Pielgrzyma.

6. Tablica upamiętniająca śp. ks. Jana Cichego - jest w trakcie realizacji. Uwzgledniając prośbę parafian i ich argumenty, zmieniliśmy datę - uroczyste poświęcenie odbędzie się 13 października br. Na ten cel wpłyneły 93 ofiary.
Jak już informowaliśmy - podczas opadów deszczu, ponownie zalało nam ołtarz w kościele i to podczas nabożeństwa z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Sprawa jest bardzo poważna, gdyż może to prowadzić do nieważności sprawowanej Mszy św. Od miesiąca apelowalujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 75 ofiar na kwotę 51830 zł. Bardzo proszę o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

7. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Stepnicy, Polic oraz ze Szczecina, gdzie pielgrzymka przejdzie przez centrum miasta (Warszewo, Niebuszewo, Jasne Błonia, Śródmieście). Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu. Naszych parafian jak co roku prosimy o ugoszczenie pielgrzymów w nocy z soboty na niedzielę (28/29 lipca) – chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

8. Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w sobotę, 8 września, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, połączone z odpustem parafialnym. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 prezentacją wieńców dożynkowych na Placu Barnima, a następnie o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Zapraszamy do organizowania delegacji dekanalnych i parafialnych.

9. W styczniu 2019 roku odbędą się w Panamie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Weźmie w nich udział reprezentacja młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży oraz Koordynatorem ŚDM - ks. Marcinem Szczodrym, e-mail: m.szczodry@kuria.pl, tel. 609 009 902. Szacunkowy koszt przelotu, udziału, pakietów (polskiego i panamskiego) oraz ubezpieczenia to 8500 zł. Informacje o wyjeździe są dostępne na stronie: http://ichtis.info/sdm-panama-2019/56 .

 powrót