Ogłoszenia

16 niedziela zwykła 22.07.2018r.

Opublikowano: Lipiec 21, 2018

W środę przypada św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących – po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechaniczynych i modlitwa o szcześliwe podróże. Będziemy zbierać w tym dniu ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy

1. Uwaga! Od niedzieli 1 lipca – wakacyjny porządek Mszy św. W niedzielę nie ma Mszy o 19.00 tylko o 20.00. A w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.30. Również kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.30. Codziennie zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 21.00.

2. Gościmy dzis u nas Starszego Aspiranta Michała Srokę, który przypomni o czychających zagrożeniach i będzie przestrzegał przed popełnianiem błędów.

3. W środę przypada św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących – po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechaniczynych i modlitwa o szcześliwe podróże. Będziemy zbierać w tym dniu ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy.

4. We wtorek przypada święto św. Kingi, a w czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny

5. Uprzejmie informujemy, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 27-29 lipca br. Dziękujemy z góry za życzliwość i tę formę pomocy.

6. Zapraszamy na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny – Jerycho Różańcowe rozpoczniemy 26 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 a zakończymy 27 lipca po Mszy wieczornej. Zapisy na poszczególne godziny czuwania i modlitwy w Kiosku parafialnym.

7. Tablica upamiętniająca śp. ks. Jana Cichego - jest w trakcie realizacji. Uwzgledniając prośbę parafian i ich argumenty, zmieniliśmy datę - uroczyste poświęcenie odbędzie się 13 października br. Na ten cel wpłyneło 97 ofiar.
Jak już informowaliśmy - podczas opadów deszczu, ponownie zalało nam ołtarz w kościele i to podczas nabożeństwa z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od miesiąca apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 182 ofiary na kwotę 85.277,5  (osiemdziesiąt pięć tysięcy dwieście siedemdziesiąt siedem zł. i pięćdziesiąt gr.)zł. Bardzo prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

8. Samorządowa Rada Osiedla Słonecznego zaproponowała by wspólnie przeprowadzić festyn osiedlowy, z którego dochód będzie przeznaczony na remont dachu naszego kościoła. Festyn ten planujemy na 8 września br o godz. 12.00. Uprzejmie prosimy o przynoszenie fantów na loterię fantową.

9. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się w przyszłą niedzielę 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w naszym Sanktuarium. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.
Naszych parafian jak co roku prosimy o ugoszczenie pielgrzymów w nocy z soboty na niedzielę (28/29 lipca) – chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

10. Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w środę, 25 lipca br. W tym dniu Nieszpory z udziałem Kapituły Katedralnej zostaną odprawione o godz. 17.15. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, która rozpocznie się o godz. 18.00. Uroczystość tą poprzedzą: Jarmark Jakubowy w dniach od 20 do 22 lipca (piątek - sobota - niedziela), którego organizatorem jest Fundacja Dzieło Św. Jakuba oraz Rekolekcje Jakubowe w dniach od 22 do 24 lipca (niedziela - poniedziałek - wtorek), które wygłosi ks. dr Piotr Donarski, dyrektor Katolickiego Radia Plus. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach oraz stronach internetowych: www.katedra.szczecin.pl oraz www.jarmarkjakubowy.pl

11. Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w sobotę, 8 września, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, połączone z odpustem parafialnym. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 prezentacją wieńców dożynkowych na Placu Barnima, a następnie o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Zapraszamy do organizowania delegacji dekanalnych i parafialnych.

12. W styczniu 2019 roku odbędą się w Panamie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Weźmie w nich udział reprezentacja młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży oraz Koordynatorem ŚDM - ks. Marcinem Szczodrym, e-mail: m.szczodry@kuria.pl, tel. 609 009 902. Szacunkowy koszt przelotu, udziału, pakietów (polskiego i panamskiego) oraz ubezpieczenia to 8500 zł. Informacje o wyjeździe są dostępne na stronie: http://ichtis.info/sdm-panama-2019/56 .

 powrót

Nauki Przedślubne