Ogłoszenia

17 niedziela zwykła - 29.07.2018r.

Opublikowano: Lipiec 28, 2018

W pierwszą sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata.

1. Uwaga! Od niedzieli 1 lipca – wakacyjny porządek Mszy św. W niedzielę nie ma Mszy o 19.00 tylko o 20.00. A w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.30. Również kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.30. Codziennie zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 21.00.

2.W czwartek 2 sierpnia – Matki Bożej Anielskiej – odpust przypisany do Porciunkuli, który wyprosił św. Franciszek - więcej o tym odpuście na naszej stronie internetowej w zakładce „CZYTELNIA’ i na tablicy ogłoszeń. W sobotę przypada św. Jana Vianeya-patrona proboszczów.
3. W pierwszy czwartek miesiąca, kiedy modlimy się do Jezusa Jedynego i Wiecznego Kapłana o nowe powołania.
4. W pierwszy piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo.
5. W pierwszą sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 - Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 - Różaniec - tajemnice chwalebne; 20.00 - Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

6. Tablica upamiętniająca śp. ks. Jana Cichego - jest w trakcie realizacji. Uwzgledniając prośbę parafian i ich argumenty, zmieniliśmy datę - uroczyste poświęcenie odbędzie się 13 października br. Na ten cel wpłyneło 98 ofiar.
Jak już informowaliśmy - podczas opadów deszczu, ponownie zalało nam ołtarz w kościele i to podczas nabożeństwa z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od dwóch miesiący apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneły 202 ofiary na kwotę 91477,5. W tym tygodniu zakończyliśmy prace przy portalu i zabezpieczeniu dachu do czasu uzbierania potrzebnej kwoty na nowe pokrycie - wydaliśmy 17.000 zł. W Kasie remontowej pozostaje 74477,5 (siedemdziesiąt cztery tysiące czterysta siedemdziesiąt siedem zł. i pięćdziesiąt gr.)zł. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium - uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace planujemy rozpocząć na wiosnę.

7. Samorządowa Rada Osiedla Słonecznego zaproponowała by wspólnie przeprowadzić festyn osiedlowy, z którego dochód będzie przeznaczony na remont dachu naszego kościoła. Festyn ten planujemy na 8 września br o godz. 12.00. Uprzejmie prosimy o przynoszenie fantów na loterię fantową.

8. Dziś z naszego Sanktuarium wyruszyła XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Pielgrzymom towarzyszyć będziemy modlitwami podczas Apelu Maryjnego o 21.00.
Bóg zapłać naszym parafianom którzy ugościli pielgrzymów minionej.

9. Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w sobotę, 8 września, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, połączone z odpustem parafialnym. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 prezentacją wieńców dożynkowych na Placu Barnima, a następnie o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Zapraszamy do organizowania delegacji dekanalnych i parafialnych.

10. W styczniu 2019 roku odbędą się w Panamie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Weźmie w nich udział reprezentacja młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży oraz Koordynatorem ŚDM - ks. Marcinem Szczodrym, e-mail: m.szczodry@kuria.pl, tel. 609 009 902. Szacunkowy koszt przelotu, udziału, pakietów (polskiego i panamskiego) oraz ubezpieczenia to 8500 zł. Informacje o wyjeździe są dostępne na stronie: http://ichtis.info/sdm-panama-2019/56 .

 powrót

Nauki Przedślubne