Ogłoszenia

20 niedziela zwykła 19.08.2018r.

Opublikowano: Sierpień 18, 2018

W środę 22 sierpnia - przypada wspomnienie NMP Królowej – zakończenie oktawy Chwały Maryi

 
1. Uwaga! Od niedzieli 1 lipca – wakacyjny porządek Mszy św. W niedzielę nie ma Mszy o 19.00 tylko o 20.00. A w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.30. Również kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.30. Codziennie zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 21.00.

2. W środę 22 sierpnia - przypada wspomnienie NMP Królowej – zakończenie oktawy Chwały Maryi.

3. Zapraszamy do udziału w XXVI Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „GŁOS MIŁOSIERDZIA - REKOLEKCJE W DRODZE NA 130. ROCZNICĘ URODZIN ORĘDOWNIKA MIŁOSIERDZIA – BŁ. MICHAŁA SOPOĆKI”. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi 23 sierpnia (czwartek) podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w naszym Sanktuarium. Zapisów można dokonać za pomocą strony internetowej www.mysliborska.pl lub osobiście w dniach 21 i 22 sierpnia br. w biurze Fundacji Małych Stópek przy kościele pw. św. Jana Ewangelisty na ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.

4. Uprzejmie informujemy, że zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia br. Dziękujemy z góry za życzliwość i tę formę pomocy.

5. Zapraszamy na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny – Jerycho Różańcowe rozpoczniemy w niedzielę 26 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 a zakończymy 27 sierpnia po Mszy wieczornej. Zapisy na poszczególne godziny czuwania i modlitwy w Kiosku parafialnym.

6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza NA ADORACJĘ NOCNĄ w dniu 31.08.2018r.od godziny 20.00 do 24.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa – szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Tablica upamiętniająca śp. ks. Jana Cichego - jest w trakcie realizacji. Uwzgledniając prośbę parafian i ich argumenty, zmieniliśmy datę - uroczyste poświęcenie odbędzie się 13 października br. Na ten cel wpłyneło 100 ofiar.
Jak już informowaliśmy - podczas opadów deszczu, ponownie zalało nam ołtarz w kościele i to podczas nabożeństwa z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od dwóch miesiący apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 296 ofiar na kwotę 98117,5 (dziewięćdziesiąt osiem tysi sto siedemnaście zł. i pięćdziesiąt gr.)zł. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium - uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace planujemy rozpocząć na wiosnę.

8. Samorządowa Rada Osiedla Słonecznego zaproponowała by wspólnie przeprowadzić festyn osiedlowy, z którego dochód będzie przeznaczony na remont dachu naszego kościoła. Festyn ten planujemy na 8 września br o godz. 12.00. Uprzejmie prosimy o przynoszenie fantów na loterię fantową.

9. Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w sobotę, 8 września, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, połączone z odpustem parafialnym. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 prezentacją wieńców dożynkowych na Placu Barnima, a następnie o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Zapraszamy do organizowania delegacji dekanalnych i parafialnych.

10. W styczniu 2019 roku odbędą się w Panamie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Weźmie w nich udział reprezentacja młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży oraz Koordynatorem ŚDM - ks. Marcinem Szczodrym, e-mail: m.szczodry@kuria.pl, tel. 609 009 902. Szacunkowy koszt przelotu, udziału, pakietów (polskiego i panamskiego) oraz ubezpieczenia to 8500 zł. Informacje o wyjeździe są dostępne na stronie: http://ichtis.info/sdm-panama-2019/56 .

 powrót

Chór Parafialny

Adoracja i post w intencji powołań 6-8 grudnia 2018r.