Ogłoszenia

22 niedziela zwykła 2.09.2018r

Opublikowano: Wrzesień 01, 2018

Serdecznie zapraszamy wraz z Samorządową Radą Osiedla Słonecznego na FESTYN OSIEDLOWY. Odbędzie się on w najbliższą sobotę 8 września br o godz. 12.00 przy Rubinowym Stawie. Uprzejmie prosimy o upieczenie i przyniesienie w piątek na plebanię c

1. Od 1 września Msze św. w niedziele o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.00 i ostatnia 19.00, a w dni powszednie msza św. o godz. 7.00; 8.30; 12.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00. Codziennie zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 21.00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy do Jezusa Jedynego i Wiecznego Kapłana o nowe liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W pierwszy piątek rano kapłani odwiedzą chorych a popołudniu zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. A w najbliższą sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

3. Serdecznie zapraszamy wraz z Samorządową Radą Osiedla Słonecznego na FESTYN OSIEDLOWY. Odbędzie się on w najbliższą sobotę 8 września br o godz. 12.00 przy Rubinowym Stawie. Uprzejmie prosimy o upieczenie i przyniesienie w piątek na plebanię ciasta na ten festyn. Uprzejmie prosimy o przynoszenie fantów na loterię fantową a dochód z tej loterii będzie przeznaczony na remont dachu naszego kościoła.

4. Uprzejmie informujemy, że w dniach od 4 do 10 września br. odbędzie się w Szczecinie wyjazdowe Posiedzenie Plenarne Konferencji Episkopatu Krajów Nordyckich, zorganizowane po raz pierwszy w Polsce. Do Szczecina przybędzie siedmiu Księży Biskupów i jeden z nich Bp. Berislav Grgić (Tromso- Norwegia) przybędzie do naszego Sanktuarium w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 by wspólnie z nami się modlić. A popołudniu około godz. 15.00 wszyscu biskupi Krajów Nordyckich przybędą do naszego Sanktuarium na krótyką modlitwę. Serdecznie zapraszamy i na tę modlitwę.

5. Tablica upamiętniająca śp. ks. Jana Cichego - jest w trakcie realizacji. Uwzgledniając prośbę parafian i ich argumenty, zmieniliśmy datę - uroczyste poświęcenie odbędzie się 13 października br. Na ten cel wpłyneły 102 ofiary. Na tablicy ogłoszeń zdjęcia przygotowanej do odlewu tablicy. Zapraszamy do galerii Tu szczegóły:Kliknij na ten link
Jak już informowaliśmy - podczas opadów deszczu, ponownie zalało nam ołtarz w kościele i to podczas nabożeństwa z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od dwóch miesiący apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 329 ofiar na kwotę 131 255 (sto trzydzieści jeden tysięcy dwieście pięćdziesiąt pięć zł.)zł. Zakupiliśmy 2 tony blachy miedzianej na kwotę 80.000 zł. I już są przygotowywane odpowiednie elementy z blachy do pokrycia. Zainstalowaliśmy również zewnętrzne nagłośnienie kościoła na kwotę 4700 zł. W kasie budowlanej pozostaje 23818. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium - uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę.

6. Zapraszamy na uroczystość zakończenia peregrynacji Obrazu Matki Bożej Patronki Ludzi Pracy i Solidarności, która odbędzie się we wtorek, 4 września br. o godz. 18.00, w kościele pw. św. Stanisława Kostki przy pl. Matki Teresy z Kalkuty w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie ludzi pracy wraz z Duszpasterzami oraz organizacje związkowe i poczty sztandarowe.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym podejmuje swoje spotkania formacyjne od poniedziałku 3 września 2018 r. Szczegółowy program kolejnych spotkań poniedziałkowych w gablotce parafialnej.

8. Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w sobotę, 8 września, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, połączone z odpustem parafialnym. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 prezentacją wieńców dożynkowych na Placu Barnima, a następnie o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Zapraszamy do organizowania delegacji dekanalnych i parafialnych.

9. W styczniu 2019 roku odbędą się w Panamie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Weźmie w nich udział reprezentacja młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży oraz Koordynatorem ŚDM - ks. Marcinem Szczodrym, e-mail: m.szczodry@kuria.pl, tel. 609 009 902. Szacunkowy koszt przelotu, udziału, pakietów (polskiego i panamskiego) oraz ubezpieczenia to 8500 zł. Informacje o wyjeździe są dostępne na stronie: http://ichtis.info/sdm-panama-2019/56 .

 powrót

Dzień Fatimski - 13 czerwca 2019r.