Ogłoszenia

23. niedziela zwykła 9.09.2018

Opublikowano: Wrzesień 22, 2018

Ogłoszenia duszpasterskie - 23. niedziela zwykła - 9.09.2018 r.

1. Wraz z Samorządową Radą Osiedla Słonecznego serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Festynu Osiedlowego, który odbył się w sobotę przy Rubinowym Stawie. Dziękujemy zwłaszcza naszym parafianom za upieczenie ciast oraz za wszystkie fanty przyniesione na loterię. Dochód z nich wspomoże remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać za dobre serca i włożony trud.

2. Gościmy dziś ks. Biskupa Berislava Grgića z  Tromsø w północnej Norwegii. Ksiądz Biskup przebywa na zorganizowanym po raz pierwszy w Polsce Posiedzeniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Krajów Nordyckich. O godz. 11.30 będzie celebrował Mszę św. w naszym kościele, a po południu o godz. 17.15 wszyscy księża biskupi przybędą odwiedzić nasze sanktuarium.

3. W czwartek przypada 13 września czyli kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 z procesją fatimską ulicami naszego osiedla. Modlitwom przewodniczyć będzie ks. Kan. Marian Kaptur, kustosz sanktuarium w Resku.

4.  Tablica upamiętniająca śp. ks. Jana Cichego jest w trakcie realizacji. Jej uroczyste poświęcenie odbędzie się 13 października br. Na ten cel wpłyneły 102 ofiary. Na tablicy ogłoszeń znajdują się zdjęcia przygotowanej do odlewu tablicy.

5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Są już zakupione 2 tony blachy miedzianej. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę. W dalszym ciągu prosimy o wsparcie finansowe tych prac, dzisiejsza taca również w całości jest przeznaczona na cele inwestycyjne.

 

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

7.  Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i wszelkiego błogosławieństwa.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Bogdana Boguskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 powrót

Dzień Fatimski - 13 czerwca 2019r.