Ogłoszenia

25. niedziela zwykła - 23.09.2018

Opublikowano: Wrzesień 22, 2018

Ogłoszenia duszpasterskie - 25. niedziela zwykła - 23.09.2018 r.

1. Dziś w naszej parafii odbędzie się spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci z Madzią Buczek. Rozpocznie się ono o godz. 12:30 i zakończy Mszą św. z udziałem dzieci i Radia Maryja o godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy.

2. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe czyli całodobowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się w środę 26 września po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W środę, 28 września, o godz. 15.00, w ramach Międzynarodowej Akcji Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, będzie miała miejsce modlitwa, głównie w intencji pokoju na świecie. Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odmawiana również w naszej parafii, przy ul. Rydla obok banku PKO BP. Modlitwę poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

4. W dniach od 27 do 29 września w naszym Sanktuarium odbędzie się Triduum ku czci Świętych Aniołów. Codziennie Msza św. o godz. 18.00 z kazaniem i modlitwami do św. Aniołów. Natomiast od 28 do 30 września w Domu Pielgrzyma odbędą się rekolekcje o Świętych Aniołach. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieł Duszpasterstwa Młodzieży oraz wsparcia wyjazdu reprezentacji młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu.

6. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Serdecznie zapraszamy młodzież w różnym wieku, aż do studentów włącznie, do grup oazowych, które działają przy naszej parafii. Schola młodzieżowa zaprasza osoby śpiewające lub grające do wspólnego śpiewania na Mszy św. niedzielnej o godz. 10:00. Informacje i zapisy u ks. Michała.

8.  Tablica upamiętniająca śp. ks. Jana Cichego jest w trakcie realizacji. Jej uroczyste poświęcenie odbędzie się 13 października br. Na tablicy ogłoszeń znajdują się zdjęcia przygotowanej do odlewu tablicy.

9. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Są już zakupione 2 tony blachy miedzianej. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę. W dalszym ciągu prosimy o wsparcie finansowe tych prac.

 

10. W styczniu 2019 roku odbędą się w Panamie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Weźmie w nich udział reprezentacja młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży oraz Koordynatorem ŚDM - ks. Marcinem Szczodrym, e-mail: m.szczodry@kuria.pl, tel. 609 009 902. Szacunkowy koszt przelotu, udziału, pakietów (polskiego i panamskiego) oraz ubezpieczenia to 8500 zł. Informacje o wyjeździe są dostępne na stronie: http://ichtis.info/sdm-panama-2019/56 .

 powrót

Dzień Fatimski - 13 czerwca 2019r.