Ogłoszenia

26 niedziela zwykła - 30.09.2018r

Opublikowano: Wrzesień 27, 2018

Rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnego rozważania Różańca: • dorośli codziennie o godz. 17.30 • dzieci o 17.00 (od poniedziałku do piątku w kościele)

1. Dziś w Niedzielę zbiórka ofiar na rzecz dzieł DUSZPASTERSTWA MŁODZIEŻY oraz wsparcie wyjazdu przedstawicieli młodzierzy naszej diecezji na wyjazd na Światowe Spotkanie Młodzieży do Panamy.

2. Rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różancowej. Zapraszamy do wspólnego rozważania Różanca:
• dorośli codziennie o godz. 17.30
• dzieci o 17.00 (od poniedziałku do piątku w kościele)

3. W tym tygodniu przypadają:
• I czwartek miesiąca – zapraszamy do modlitwy o nowe, liczne i święte powołania kałańskie, misyjne i zakonne.
• I piątek miesiąca – zapraszamy do spowiedzi świętej i nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych.
• I sobota miesiąca – którą przeżywamy jako wynagradzającą za grzechy własne i całego świata w roku 100-ej rocznicy Objawień w Fatimie. Modlitwy rozpoczniemy do południa o 11.00 - I cz. Różańca; o 12.00 Msza św.; i po niej II cz. Różańca. Po południu o 18.00 Msza św. z formularza niedzielnego; o 19.00 II cz. Różańca i 15 minutowe czuwanie z Maryją rozważając tajemnicę różańcową; o 20.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy własne i całego świata o 21.00 Apel Maryjny.

4. Serdecznie zapraszamy młodzież w różnym wieku, aż do studentów włącznie, do grup oazowych, które działają przy naszej parafii. Schola młodzieżowa zaprasza osoby śpiewające lub grające. Informacje i zapisy u ks. Michała

5. Tablica upamiętniająca śp. ks. Jana Cichego - jest w trakcie realizacji - roczyste poświęcenie odbędzie się 13 października br. Na ten cel wpłyneły 111 ofiar. Na tablicy ogłoszeń zdjęcia przygotowanej do odlewu tablicy.
Jak już informowaliśmy - podczas opadów deszczu, ponownie zalało nam ołtarz w kościele i to podczas nabożeństwa z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od kilku miesiący apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 396 ofiar. Zakupiliśmy 2 tony blachy miedzianej na kwotę 80.000 zł. I już są przygotowywane odpowiednie elementy z blachy do pokrycia. Zainstalowaliśmy również zewnętrzne nagłośnienie kościoła na kwotę 4700 zł. W kasie budowlanej pozostaje 49281. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium - uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę.

6. W styczniu 2019 roku odbędą się w Panamie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Weźmie w nich udział reprezentacja młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży oraz Koordynatorem ŚDM - ks. Marcinem Szczodrym, e-mail: m.szczodry@kuria.pl, tel. 609 009 902. Szacunkowy koszt przelotu, udziału, pakietów (polskiego i panamskiego) oraz ubezpieczenia to 8500 zł. Informacje o wyjeździe są dostępne na stronie: http://ichtis.info/sdm-panama-2019/56 .

 powrót

Dzień Fatimski - 13 czerwca 2019r.