Ogłoszenia

27 niedziela zwykła 7.2018r.

Opublikowano: Październik 06, 2018

Zapraszamy na Dzień Fatimski - 101 rocznica ostatniego objawienia – w sobotę, 13 października o godz. 19.00. Po Mszy św. procesja ulicami osiedla ze świecami. Na zakończenie procesji zostanie poświęcona i odsłonięta tablica upamiętniająca ś

1. Październik to miesiąc modlitwy różancowej. Zapraszamy do wspólnego rozważania Różanca: dorośli codziennie o godz. 17.30; dzieci o 17.00 (od poniedziałku do piątku w kościele)

2. Dziś w święto Matki Bożej Różańcowej podejmując zachętę Księdza Arcybiskupa Metropolity nasza parafia włącza się w Wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę w 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z różańcem w ręku módlmy się więc o obfitość Bożego Ducha oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach Narodu Polskiego. Poprosze o przeodniczenie modlitwom o 14.00 - Żywy Różaniec I Róża, 15.00 – II Róża, 16.00 – III Róża, 17.00 – IV Róża.

3. Zapraszamy na Dzień Fatimski - 101 rocznica ostatniego objawienia – w sobotę, 13 października o godz. 19.00. Po Mszy św. procesja ulicami osiedla ze świecami. Na zakończenie procesji zostanie poświęcona i odsłonięta tablica upamiętniająca śp. Ks. Kanonika Jana Cichego pierwszego budowniczego i proboszcza. Wszystkim ofiarodawcom (116 ofiar) składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Serdecznie zapraszamy młodzież w różnym wieku, aż do studentów włącznie, do grup oazowych, które działają przy naszej parafii. Schola młodzieżowa zaprasza osoby śpiewające lub grające. Informacje i zapisy u ks. Michała

5. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Do nabycia w kiosku Niedziela, Gość Niedzielny , Mały Gość Niedzielny. W Gościu m.in. film DVD „Sprawa Chrystusa” – to prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka. Historia dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera, który zmierzył się z największą tajemnicą chrześcijaństwa i własnym rozumem.

6. Jak już informowaliśmy - podczas opadów deszczu, ponownie zalało nam ołtarz w kościele i to podczas nabożeństwa z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od kilku miesiący apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 403 ofiary. Zakupiliśmy 2 tony blachy miedzianej na kwotę 80.000 zł. I już są przygotowywane odpowiednie elementy z blachy do pokrycia. Zainstalowaliśmy również zewnętrzne nagłośnienie kościoła na kwotę 4700 zł. W kasie budowlanej pozostaje 50621,17. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium - uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę.

7. Już za tydzień 14 października przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na Żywy Pomnik Jana Pawła II jakim są stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

8. Zapraszamy wszystkich na pierwszą w dziejach Szczecina i Archidiecezji papieską koronację Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, która odbędzie się w sobotę, 13 października o godz. 11.30, podczas Mszy Świętej pontyfikalnej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy w Szczecinie. O godz. 11.00, przed liturgią eucharystyczną, nastąpi premiera utworu SUB TUUM PRAESIDIUM. Ponadto wiernych z rejonu szczecińskiego zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia Misji Koronacyjnych, w sobotę, 6 października o godz. 17.30, będzie to zarazem rozpoczęcie wielkiej modlitwy różańcowej za Ojczyznę.
 
9. Zapraszamy na Mszę Świętą w dziewiątą rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Zostanie ona odprawiona w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie w niedzielę, 14 października br. o godz. 12.00, z udziałem delegacji Bractwa Kurkowego ze Skoków, rodzinnej miejscowości śp. Księdza Arcybiskupa.

10. Zapraszamy pracowników oświaty i wszystkich miłośników muzyki chóralnej na Mszę Świętą i koncert w wykonaniu Żeńskiego Chóru Nauczycielskiego Primo Vere, który w tym roku obchodzi 15-lecie pracy artystycznej. Msza Święta i koncert odbędą się w kościele pw. św. Brata Alberta (Szczecin-Głębokie) w niedzielę, 14 października br., o godz. 12.00.

 powrót

Dzień Fatimski - 13 czerwca 2019r.