Ogłoszenia

28 niedziela zwykła - 14.10.2018r.

Opublikowano: Październik 14, 2018

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Andrzej WOJTAŚ. W sobotę odeszła do Pana p. Antonina Watychowicz, która przez wiele lat prowadziła Caritas naszej parafii. Jej pogrzeb - za tydzień 22 października o 11.0

 
1. Dziś 14 października przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na Żywy Pomnik Jana Pawła II jakim są stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

2. Dziś w Dzień Edukacji Narodowej pamiętamy o Pracownikach Oświaty wypraszając im Bożego Błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask do dobrego i pięknego życia i radosnego pełnienia funkcji wychowawczej nowych pokoleń.

3. We wtorek przypada 40 rocznica wyboru karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – niech to będzie zaproszeniem do modlitwy dziękczynnej za Ten Dar Bożej Opatrzności. W tym dniu zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina na Jasne Błonia, gdzie o godz. 20.00 poprzez wspólny śpiew, modlitwę i wspomnienia będziemy upamiętniać to wydarzenie.

4. W czwartek przypada św. Łukasza Ewangelisty, a w najbliższą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Biuro Radia Maryja zaprasza w czwartek 18. października na Mszę św. o godz. 18-tej. Po Mszy zapraszamy sympatyków na spotkanie.

5. Październik to miesiąc modlitwy różancowej. Zapraszamy do wspólnego rozważania Różanca: dorośli codziennie o godz. 17.30; dzieci o 17.00 (od poniedziałku do piątku w kościele)

6. Wczoraj odsłoniliśmy tablice poświęconą sp. Ks. Janowi Cichemu. Zapraszamy do kaplicy Maryjnej.

7. Jak już informowaliśmy - podczas opadów deszczu, ponownie zalało nam ołtarz w kościele i to podczas nabożeństwa z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od kilku miesiący apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 420 ofiary.   W kasie budowlanej pozostaje 54671,17. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium - uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na Inwestycje.

8. Jest już Księga Intencji na 2019r. Zainteresowanych zapraszamy.

9. W sobotę we wczesnych godzinach rannych odeszła do Pana p. Antonina Watychowicz- nasza Pani Tosia, która przez wiele lat prowadziła Caritas naszej parafii, niosąc pomoc potrzebującym. Jej pogrzeb odbędzie się za tydzień 22 pażdziernika o godzinie 11.00.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Andrzej WOJTAŚ. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

11. W domu Pielgrzyma trwają rekolekcje, którym przewodzi Ojciec John Jaison, ze Zgromadzenia Naśladowania Chrystusa z Indii, a uczestniczą w nich wierni z Polskiej  Misji  Katolickiej w Berlinie oraz z róznych miast Polski.

12. Zapraszamy pracowników oświaty i wszystkich miłośników muzyki chóralnej na Mszę Świętą i koncert w wykonaniu Żeńskiego Chóru Nauczycielskiego Primo Vere, który w tym roku obchodzi 15-lecie pracy artystycznej. Msza Święta i koncert odbędą się w kościele pw. św. Brata Alberta (Szczecin-Głębokie) w niedzielę, 14 października br., o godz. 12.00.

 powrót

Nauki Przedślubne

śp. Teresa Biskup