Ogłoszenia

29 niedziela zwykła - 21.10.2018r.

Opublikowano: Październik 20, 2018

W sobotę 13 października, odeszła do Pana p. Antonina Watychowicz. Jej pogrzeb odbędzie się 22 października o godz. 11.00. Odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Krystynę CHOJNOWSKĄ i śp. Bogdana KRUPĘ . Wieczny odpoczynek rac


1. Październik to miesiąc modlitwy różancowej. Zapraszamy do wspólnego rozważania Różanca: dorośli codziennie o godz. 17.30; dzieci o 17.00 (od poniedziałku do piątku w kościele)

2. Dziś w niedzielę, 21 października, we wszystkich parafiach Archidiecezji przeprowamy badanie niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).

3. Jak już informowaliśmy - podczas opadów deszczu, ponownie zalało nam ołtarz w kościele i to podczas nabożeństwa z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od kilku miesiący apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 468 ofiar. W kasie budowlanej pozostaje 63 tyś. 471 zł. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium - uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę.

4. Jest już Księga Intencji na 2019r. Zainteresowanych zapraszamy.

5. W sobotę 13 października, we wczesnych godzinach rannych odeszła do Pana p. Antonina Watychowicz- nasza Pani Tosia, która przez wiele lat prowadziła Caritas naszej parafii - niosąc pomoc potrzebującym. Jej pogrzeb odbędzie się 22 pażdziernika o godzinie 11.00. Po Mszy św. podstawiony będzie autokar, który przewiezie Żałobników na Cmentarz a po ceremoni pogrzebowej odwiezie z powrotem pod Sanktuarium. P. Tosia zostanie pochowana w kwaterze 84 D – najbliższe dojście jest od ulicy Dworskiej (brama nr 4).

6. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny – Jerycho Różańcowe rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej 26-go pażdzienika, a zakończymy po Mszy wieczornej 27-go października. Zapisy na poszczególne godziny adoracji i modlitwy w kiosku parafialnym.

7. Uprzejmie informujemy, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 26-28 października br. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Krystynę CHOJNOWSKĄ i śp. Bogdana KRUPĘ . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9. W związku z wzrastającym zapotrzebowaniem na opiekę paliatywną wśród chorych przebywających w hospicjum domowym i stacjonarnym, Księża Pallotyni, prowadzący Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, zwracają się z prośbą do lekarzy o podjęcie współpracy w opiece nad terminalnie chorymi. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Ks. Januszem Kilarem SAC, Dyrektorem Hospicjum – tel. 603 927 070.

10. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystych Mszach Świętych w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odprawianych w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, 11 listopada br.: o godz. 9.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, po której odbędzie się poświęcenie pomnika „Boże chroń Polskę” i o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej, po której nastąpi poświęcenie Dzwonu Niepodległości „Święty Jan Paweł II”. O godz. 19.00 zostanie wykonane Oratorium słowno-muzyczne z udziałem chórów szczecińskich pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke.

11. Zapraszamy wszystkich do udziału w „Procesji ze świętymi”, która odbędzie się w Szczecinie w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października br. Wyruszy ona o godz. 19.00 z parafii pw. św. Dominika do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Zachęcamy do uczestnictwa w procesji z relikwiami świętych i błogosławionych oraz ich wizerunkami (obrazy i figury).

 powrót

Nauki Przedślubne

śp. Teresa Biskup