Ogłoszenia

31 niedziela zwykła - 4.11.2018r.

Opublikowano: Listopad 03, 2018

Samorządowa Rada Osiedla, 5 Pułk Inżynieryjny oraz S.P. nr 37 zapraszają w dniu 9 listopada (piątek) o godz. 12.00 na uroczystość Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości odbędą się przy Pomniku Niepodległości przy Rubinowym Stawie

1. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na – naszą doroczną szczególną modlitwę za Zmarłych - nabożeństwo wspominkowe o 17.30.
• Przypominamy, że do 8 listopada, każdy to pobożnie nawiedza cmentarz i modli się za zmarłych, może zyskać odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkami zwykłymi, koniecznymi do uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy 100 rocznice Niepodległości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasz dom Ojczysty podczas Sumy, która uświetni śpiewem nasz chór Echo Fatimy.

3. Na stoliku w kaplicy Maryjnej wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława. Prosimy również o wrzucanie kartek do skrzynki przynajmienj kilka dni przed datą modlitwy widniejącą na kartce. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczamy na remont dachu kościoła. Bóg zapłać.

4. Istnieje pilna potrzeba remontu dachu na kościele. Od kilku miesiący apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 493 ofiary. W kasie budowlanej pozostaje 69 tyś 481  zł. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium - uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca w całości przeznaczona jest na inwestycje.

5. Zapraszamy nowych kandydatów do Chóru Parafialnego, który przygotowuje duży projekt muzyczny na Boże Narodzenie. Dodatkowe osoby bardzo są potrzebne. Próby we wtorki i czwartki o godz. 18.00.

6. Samorządowa Rada Osiedla, 5 Pułk Inżynieryjny oraz Szkoła Podstawowa Nr 37 zapraszają w dniu 9 listopada (piątek) o godz. 12.00 na uroczystość Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości odbędą się przy Pomniku Niepodległości przy Rubinowym Stawie na Osiedlu Słoneczne. Po uroczystościach zapraszamy mieszkańców na nieodpłatną żołnierską grochówkę oraz Akademię z finałem Festiwalu Niepodległości dla Przedszkolaka, które odbędą się w Auli Szkoły Podstawowej Nr 37

7. W związku z wzrastającym zapotrzebowaniem na opiekę paliatywną wśród chorych przebywających w hospicjum domowym i stacjonarnym, Księża Pallotyni, prowadzący Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, zwracają się z prośbą do lekarzy o podjęcie współpracy w opiece nad terminalnie chorymi. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Ks. Januszem Kilarem SAC, Dyrektorem Hospicjum – tel. 603 927 070.

8.  Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystych Mszach Świętych w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odprawianych w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, 11 listopada br.: o godz. 9.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, po której odbędzie się poświęcenie pomnika „Boże chroń Polskę” i o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej, po której nastąpi poświęcenie Dzwonu Niepodległości „Święty Jan Paweł II”. O godz. 19.00 zostanie wykonane Oratorium słowno-muzyczne z udziałem chórów szczecińskich pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke.

 powrót

Nauki Przedślubne

śp. Teresa Biskup