Ogłoszenia

33 niedziela zwykła 18.11.2018r.

Opublikowano: Listopad 17, 2018

Zapraszamy na koncert pt. "Zaduszki literackie" w wykonaniu kapłanów naszej archidiecezji wraz z przyjaciółmi, którzy wykonując utwory zmarłych polskich artystów i autorów chcą nie tylko przypomnieć ich osoby i szlagiery, ale przede wszystkim z

1. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na – naszą doroczną szczególną modlitwę za Zmarłych - nabożeństwo wspominkowe o 17.30.

2. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława smiley. Prosimy również o wrzucanie kartek do skrzynki przynajmienj kilka dni przed datą modlitwy widniejącą na kartce. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczamy na remont dachu kościoła. Bóg zapłać.

3. W środę wspomnienie Ofiarowania NMP.

4. Zapraszamy na koncert pt. "Zaduszki literackie" w wykonaniu kapłanów naszej archidiecezji wraz z przyjaciółmi, którzy wykonując utwory zmarłych polskich artystów i autorów chcą nie tylko przypomnieć ich osoby i szlagiery, ale przede wszystkim zaprosić do modlitwy w ich intencji. Koncert odbędzie się w piątek 23 listopada o godz. 19:00 w kościele.

5. Istnieje pilna potrzeba remontu dachu na kościele. Od kilku miesiący apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 549 ofiar. W kasie budowlanej pozostaje 79 tyś 200  zł. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium - uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę.

6. Uprzejmie informujemy, że zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 23-25 listopada br. Dziękujemy z góry za życzliwość i tę formę pomocy.

7. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny – Jerycho Różańcowe rozpoczniemy 26 listopada po Mszy wieczornej a zakońcymy 27 listopada po Mszy wieczornej.

8. Zapraszamy nowych kandydatów do Chóru Parafialnego, który przygotowuje duży projekt muzyczny na Boże Narodzenie. Dodatkowe osoby bardzo są potrzebne. Próby we wtorki i czwartki o godz. 18.00.

9. W roku św. Stanisława Kostki, który przypominał nam młodego człowieka, rozeznającego powołanie – zgodnie ze Słowem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi na Środę Popielcową – podjeliśmy wezwanie Chrystusa do szczególnej modlitwy o powołania. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2). Odpowiedzią na to zaproszenie jest modlitwa wstawiennicza i post w intencji powołań kapłańskich i zakonnych pt. „Adoracja i post o powołania”. Modlitwa ta polega w naszej Archidiecezji na całodobowej, tj. 24 godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z postem w dowolnej formie, w intencji: „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”. Przez 9 miesięcu każda z parafii w diecezji przeżyła taki czas postu i modlitwy. Zakończenie 9 miesięcznego postu i modlitwy odbędzie się w naszym sanktuarium w dniach od 6 do 8 grudnia 2018r. Już dziś zapraszamy, a szczegółowy program modlitw i adoracji w najbliższym czasie.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Zdzisław WOŹNIAK, śp. Rozalia MIZIŃSKA, śp. Elżbieta SZMAJDA, śp. Józef Kazimierz FILIPCZAK.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 powrót

Dzień Fatimski - 13 czerwca 2019r.