Ogłoszenia

Chrystusa Króla 25.11.2018r.

Opublikowano: Listopad 24, 2018

W minionym tygodniu odeszła do Pana – Maria SZYMCZAK oraz śp. Danuta Silko, której pogrzeb odbędzie się 27 listopada we wtorek w Węgorzynie o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

1. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na – naszą doroczną szczególną modlitwę za Zmarłych - nabożeństwo wspominkowe o 17.30.

2. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny – Jerycho Różańcowe rozpoczniemy w poniedziałęk 26 listopada po Mszy wieczornej a zakończymy 27 listopada po Mszy wieczornej.

3. Od 26 listopada do 1 grudnia przeżywać będziemy Tydzień Słowa Bożego. Z tej okazji został ufundowany specjalny pulpit do naszego sanktuarium na księgę Pisma Świętego - lekcjonarz, tak by przez cały dzień, wierni wchodząc do kaplicy, mogli czytając Słowo Boże z danego dnia, rozważać je w swoim sercu.

4. Odpowiadając na Apel Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi i nasza parafia pragnie podjąć modlitwę o nowe liczne i święte powołania do służby Bogu. Już dziś zapraszamy do podjęcia modlitwy wstawienniczej, podjęcia postu w dobrowolnej formie i adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji: „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”. To modlitewne wołanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 - 6 grudnia (czwartek), a zakończymy 8 grudnia Mszą św. o godz. 18.00. W zakrysti można wpisać się w plan modlitw indywidualnych, na poszczególne godziny.

5. Istnieje pilna potrzeba remontu dachu na kościele. Od kilku miesiący apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłyneło 568 ofiar. W kasie budowlanej pozostaje 83 tyś 671 zł. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium - uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę.

6. Zapraszamy nowych kandydatów do Chóru Parafialnego, który przygotowuje duży projekt muzyczny na Boże Narodzenie. Dodatkowe osoby bardzo są potrzebne. Próby we wtorki i czwartki o godz. 18.00.

7. W minionym tygodniu odeszła do Pana – Maria SZYMCZAK oraz śp. Danuta Silko, której pogrzeb odbędzie się 27 listopada we wtorek w Węgorzynie o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

8. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i oddania czci relikwiom Św. Ojca Pio (habit, rękawica i bandaż okrywający ranę serca), których peregrynacja odbędzie się w ramach Roku Jubileuszowego 100-lecia otrzymania stygmatów oraz 50-lecia jego śmierci. Modlitwa przez przyczynę św. o. Pio i oddanie czci jego relikwiom będzie w parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie, przy ul. Królowej Korony Polskiej, w środę, 5 grudnia br., w godz. od 15.00 do 23.00.

 powrót

Dzień Fatimski - 13 czerwca 2019r.