Ogłoszenia

2 niedziela adwentu 9.12.2018r.

Opublikowano: Grudzień 08, 2018

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Helenę ZIELIŃSKĄ, śp. Elżbietę KRAWCZYK Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – Dorosłych, młodzież oraz dzieci zapraszamy o godz. 6.30.
• Młodzież z naszej parafii również pragnie zaprosić na  uczestnictwo w roratach, a szczególnie w każdą sobotę, gdyż będzie dzieliła się odrobiną ciepła. Można napić się gorącej herbaty czy kawy. Serdecznie zapraszamy
• W przyszłą niedzielę - 3 adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Marcin Gacek redemptorysta z Barda Śląskiego - już dziś módlmy się o ich dobre przeżycie.

2. W tym roku ruszyła V edycja świątecznej akcji ,,Pieluszka dla maluszka'' mająca na celu wspomóc Mamy i ich dzieci, znajdujące się pod opieką Fundacji Małych Stópek. Zachęcamy do sporządzenia paczki w której będą znajdowały się wszelkie potrzebne artykuły chemii kosmetycznej m.in: pampersy, kremy, oliwki, szampony. Skompletowaną wyprawkę można przynieść do naszej parafii.Za wszelką pomoc z góry dziękujemy.

3. Poświęcone opłatki, można nabywać w zakrystii po Mszy św. - nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków są przeznaczone inwestycje przy kościele (na remont dachu kościoła). W siedzibie Caritasu do nabycia Świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

4. Zapraszamy plastyków, i chętnych do przygotowania dekoracji świątecznych w naszych świątyniach, Nowe osoby, nowe propozycje i rozwiązania mile widziane.

5. Istnieje pilna potrzeba remontu dachu na kościele. Od kilku miesięcy apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłynęło 586 ofiar. W kasie budowlanej po zakupieniu części materiału, pozostaje 88 tyś 871 zł. Potrzeba jeszcze 300.000 zł. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium - uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę.

6. Samorządowa Rada Osiedla Słoneczne serdecznie zaprasza - szczególnie osoby starsze i samotne na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 11 grudnia (wtorek) godz. 18.00 - tradycyjnie w szkolnej stołówce Centrum Kształcenia Sportowego. Wspólnie zaśpiewamy kolędy i podzielimy się opłatkiem składając sobie życzenia. W zakrystii do odebrania zaproszenia na to spotkanie – dostaliśmy jeszcze kilkanaście dodatkowych zaproszeń.

7. Od wielu lat w parafiach w Polsce w II Niedzielę Adwentu zbierane są ofiary na rzecz Kościoła na Wschodzie. Dzięki pozyskanym środkom finansowym, biuro Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przekazuje na Wschód szaty i naczynia liturgiczne, tabernakula, dzwony, pomoce katechetyczne i książki religijne. Ofiary będzie można złożyć do puszek w przyszłą niedzielę, gdyż dziś składamy ofiary do puszek na AWSD.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Helenę ZIELIŃSKĄ, śp. Elżbietę KRAWCZYK  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9. Uprzejmie informujemy, że 13 grudnia br. w 37. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego zostanie odprawiona Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00 w intencji ofiar stanu wojennego. Modlitwy z okazji 48. rocznicy śmierci ofiar grudnia 1970 odbędą się 16 grudnia br. o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym przy grobach Ofiar Grudnia ‘70 oraz 17 grudnia br. o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta w parafii pw. św. Stanisława Kostki pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, o godz. 11.45 odbędzie się modlitwa pod Bramą Stoczni, a o godz. 14.00 modlitwa na Placu Solidarności.”

10. Już po raz trzeci – 6 stycznia 2019 r. w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie – będzie miał miejsce koncert „Betlejem w Szczecinie”, w ramach ogólnopolskiej akcji „Betlejem w Polsce”. Jest to profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, charytatywnym i kulturotwórczym. Odbędzie się w 14. największych miastach w Polsce, również w Szczecinie. Dotychczas odbyło się 26. takich koncertów, w których uczestniczyło 125 tysięcy osób. Cały dochód z tego wydarzenia wspiera akcje ewangelizacyjne i charytatywne. Każdy kto kupi bilet na koncert, zakupi dwupłytowy album CD lub złoży darowiznę poprzez cegiełkę zostanie Ambasadorem Miłosierdzia.

 powrót

Dzień Fatimski - 13 czerwca 2019r.