Ogłoszenia

3 niedziela adwentu

Opublikowano: Grudzień 15, 2018

Dziś w 3 niedzielę adwentu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Marcin Gacek redemptorysta z Barda Śląskiego. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę , podczas Mszy św. w koście

1. Dziś w 3 niedzielę adwentu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Marcin Gacek redemptorysta z Barda Śląskiego. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę , podczas Mszy św. w kościele o godz. 8.30; 12.00 i 18.00.

2. W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – Dorosłych, młodzież oraz dzieci zapraszamy o godz. 6.30.
• Młodzież z naszej parafii również pragnie zaprosić na  uczestnictwo w roratach, a szczególnie w każdą sobotę, gdyż będzie dzieliła się odrobiną ciepła. Można napić się gorącej herbaty czy kawy. Serdecznie zapraszamy

3. W tym roku ruszyła V edycja świątecznej akcji ,,Pieluszka dla maluszka'' mająca na celu wspomóc Mamy i ich dzieci, znajdujące się pod opieką Fundacji Małych Stópek. Zachęcamy do sporządzenia paczki w której będą znajdowały się wszelkie potrzebne artykuły chemii kosmetycznej m.in: pampersy, kremy, oliwki, szampony. Skompletowaną wyprawkę można przynieść do naszej parafii. Za wszelką pomoc z góry dziękujemy.

4. Poświęcone opłatki, można nabywać w zakrystii po Mszy św. - nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków są przeznaczone inwestycje przy kościele (na remont dachu kościoła). W siedzibie Caritasu do nabycia Świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

5.  Zapraszamy plastyków, i chętnych do przygotowania dekoracji świątecznych w naszych świątyniach, Nowe osoby, nowe propozycje i rozwiązania mile widziane.

6. Istnieje pilna potrzeba remontu dachu na kościele. Od kilku miesięcy apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłynęło 647 ofiar. W kasie budowlanej po zakupieniu części materiału, pozostaje 98 tyś 501,17 zł. Potrzeba jeszcze blisko 300.000 zł. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium - uprzejmie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Prace na dachu planujemy rozpocząć na wiosnę.

7. Od wielu lat w parafiach w Polsce w Adwencie zbierane są ofiary na rzecz Kościoła na Wschodzie. Dzięki pozyskanym środkom finansowym, biuro Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przekazuje na Wschód szaty i naczynia liturgiczne, tabernakula, dzwony, pomoce katechetyczne i książki religijne. Ofiary będzie można złożyć do puszek dziś w niedzielę.

8. S. Miriam zaprasza do Domu Pielgrzyma samotnych, chorych, starszych na Mszę Świętą, której przewodniczyć będzie ks. Bp. Marian Kruszyłowicz, we wtorek 18 grudnia, o godz. 15.30. Po Mszy zapraszamy na spotkanie opłatkowe oraz wspólne świętowanie i dziękczynienie za 20 lat działalności Domu Pielgrzyma. Modlić się będziemy podczas Mszy św. za wszystkich żywych i zmarłych budowniczych, ofiarodawców, pielgrzymów, pracowników, woluntariuszy i podopiecznych Domu Pielgrzyma. Natomiast w poniedziałek 17 Grudnia, o godz. 13.00, s. Miriam zaprasza osoby bezdomne na spotkanie i posiłek wigilijny  w świetlicy Domu Pielgrzyma.

9. Dziś w niedzielę, młodzież naszej parafii będzie rozprowadzać oazowe krówki. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla naszej młodzieży. Serdeczne Bóg zapłać.

10. Już po raz trzeci – 6 stycznia 2019 r. w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie – będzie miał miejsce koncert „Betlejem w Szczecinie”, w ramach ogólnopolskiej akcji „Betlejem w Polsce”. Jest to profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, charytatywnym i kulturotwórczym. Odbędzie się w 14. największych miastach w Polsce, również w Szczecinie. Dotychczas odbyło się 26. takich koncertów, w których uczestniczyło 125 tysięcy osób. Cały dochód z tego wydarzenia wspiera akcje ewangelizacyjne i charytatywne. Każdy kto kupi bilet na koncert, zakupi dwupłytowy album CD lub złoży darowiznę poprzez cegiełkę zostanie Ambasadorem Miłosierdzia.

 powrót

Dzień Fatimski - 13 czerwca 2019r.