Ogłoszenia

2 Niedziela zwykła 20.01.2019

Opublikowano: Styczeń 19, 2019

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Józef HADACZ. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. Dziś w niedziele 20 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na koncert - Kolędy i utwory bożonarodzeniowe w wykonaniu studentek wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie: Karolina Misiorek – sopran Joanna Świłpa – sopran. Aleksandra Przybyła – sopran Weronika Bury – fortepian. Roman Maciejewski – „Msza Pasterska” w wykonaniu: ZESPÓŁ WOKALNY STREFA DŹWIĘKU, CHÓR ECHO FATIMY. Bartosz Jakub Rozdeba – organy Dyryguje: Alicja Delecka – Bury.

2. Natomiast 25 stycznia w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczór kolędowy przygotowany przez naszą młodzież ze scholii oraz szkoły muzycznej. Zespół składa się z 10 osób. Będą grały dwie pary skrzypiec, wiolonczela, gitara, pianino oraz kachon + czterech wokalistów. Śpiewamy kolędy oraz znane wszystkim utwory świąteczne m.in. "Uciekali" z musicalu Metro czy "Mario, czy ty wiesz".

3. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Dziękujemy za dotychczasowe otwarte domy. Plan kolędy na stronie internetowej naszej parafii oraz na tablicy ogłoszeń. Na stronie internetowej jest możliwość oglądania transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości
Po Świętach Bożego Narodzenia domy odwiedza kapłan, który przynosi Boże błogosławieństwo. Zwyczaj ten nawiązuje do opisu odwiedzin Trzech Króli z Ewangelii św. Mateusza (Mt 2,2). Czytamy tam, że królowie, oddawszy pokłon narodzonemu Jezusowi, wracali różnymi drogami do swoich krajów. Legenda dopowiada, że odwiedzali oni miasta i wioski i rozgłaszali wieść o Bogu narodzonym w ludzkiej postaci. Chyba każdy przeżył już kolędę w domu, ale warto przypomnieć sobie pewne zasady, aby jeszcze lepiej przygotować się do tej wizyty:
- stół przykryty białym obrusem
- na stole: krzyż, świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło
- a także pięknie prowadzone zeszyty od religii.
Wizyta kapłana niosącego Boże błogosławieństwo to wielkie święto. Warto więc, by cała rodzina była obecna i odświętnie ubrana. Po śpiewie kolęd następuje czytanie odpowiedniego fragmentu Pisma św. Później kapłan modli się. Po wspólnej modlitwie następuje rozmowa z księdzem. Warto też wspomnieć o znakach kolędowych pozostawionych na drzwiach. Nawiązują one do wydarzeń ze Starego Testamentu. Oznaczenie domów krwią baranka paschalnego miało chronić mieszkańców od nieszczęścia. Żyd pozwalający na oznakowanie odrzwi przyznawał się, do jakiej wspólnoty należy. Chrześcijanin przyjmujący kolędę daje świadectwo przynależności do Kościoła. Kolędowy zapis daje najbliższemu otoczeniu poznać: oto mieszkanie chrześcijanina-katolika. A co oznacza napis C+M+B ? Św. Augustyn odczytuje w tych literach duszpasterską myśl: Christus mansionem benedicat - Niech Chrystus błogosławi temu mieszkaniu. - Prosimy o pozamykanie zwierząt.

4. Podczas kolędy (cały styczeń) kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

5. Uprzejmie informuję, że kolejna akcja zbiórki makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 25-26 stycznia br. Przy okazji pragnę poinformować, że w 2018 r. udało nam się zebrać łącznie we wszystkich parafiach biorących udział w tym dziele, ponad 44 tony makulatury.

6. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Jerycho Różańcowe rozpoczniemy 26 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00, a zakończymy 27 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00. Zapisy – w kiosku parafialnym.

7. Zachęcam do lektury czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano.

8. Prowadząc prace ziemne związane z zabezpieczeniem przeciwpożarowym za jednym zamachem poprowadziliśmy instalację doprowadzającą ciepło do zakrystii kościoła oraz salki nad zakrystią. Jednocześnie ta instalacja będzie w przyszłości służyła do ogrzewania podłogowego w kościele. Jednak w dalszym ciągu koncentrujemy się na remoncie dachu na kościele. Firma dekarska jest gotowa już w najbliższych dniach rozpocząć prace. Od kilku miesięcy apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - moglibyśmy szybko uporać się z tym poważnym problemem. Na ten cel wpłynęły 752 ofiary. W kasie budowlanej po zakupieniu części materiału, pozostaje 124 tyś. 431 zł. Potrzeba jeszcze 300 tyś. zł. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium – uprzejmie i pokornie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła.

 powrót

Nauki Przedślubne