Ogłoszenia

4 niedziela zwykła 3.02.2019r.

Opublikowano: Luty 02, 2019

Już dziś przypominamy, że 11 lutego - we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – przeżywamy Międzynarodowy Dzień Chorego – z tej okazji Msza św. z Sakramentem Chorych będzie odprawiona tu w kościele o godz. 12.00.

1. Zakończyliśmy wizytę kolędową. Bardzo dziękujemy za otwarte serca i drzwi Waszych domów przyjmujących kapłanów niosących Boże błogosławieństwo. W tym roku przyjęto nas w 2573 mieszkaniach. Serdecznie dziękujemy za cenne uwagi, dyskusje, jak również za ofiary składane przy tej okazji.

2.Kancelaria parafialna do 17 lutego, czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

3.Zakończyliśmy prace związane z zabezpieczeniem przeciwpożarowym naszego Sanktuarium. I za jednym zamachem poprowadziliśmy instalację doprowadzającą ciepło do zakrystii kościoła oraz salki nad zakrystią. Jednocześnie ta instalacja będzie w przyszłości służyła do ogrzewania podłogowego w kościele. Zmodyfikowaliśmy również oświetlenie obrazów i figury Fatimskiej Pani. Ostatnie prace elektryczne, przeciwpożarowe i ciepłownicze kosztowały 60 tyś zł.

4.Jak już widać rozpoczęliśmy prace dekarskie na dachu kościoła. Od kilku miesięcy apelujemy by w miarę możliwości każda rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. (jeden tysiąc) - Na ten cel wpłynęły 765 ofiar, na kwote 214 tyś zł.,  Potrzeba jeszcze 320 tyś. zł. Składając serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium – uprzejmie i pokornie prosimy o ofiary na nowe pokrycie dachu kościoła. Nie ukrywam, że pieniądze są pilnie potrzebne. Proszę również i Was drodzy parafianie o pożyczkę na ten cel. Przypominam, że wpłacając pieniądze na konto parafialne z dopiskiem „na cele kultu religijnego” – można odpisać je od podatku.


5.Dziś zbieramy ofiary do puszek na Kościół w Potrzebie – Kirche in Note. Z góry dziękujemy i za dzisiejsze jak i za przyszłotygodniowe ofiary.

6.Już dziś przypominamy, że 11 lutego - we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – przeżywamy Międzynarodowy Dzień Chorego – z tej okazji Msza św. z Sakramentem Chorych będzie odprawiona tu w kościele o godz. 12.00. Do tego Sakramentu mogą przystąpić osoby w stanie Łaski Uświęcającej – po spowiedzi świętej. Zapraszamy wszystkich chorych. Po Mszy św. s. Miriam zaprasza na poczęstunek.

7.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Danutę DEMIAŃCZUK.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 powrót

Nauki Przedślubne