Ogłoszenia

5 niedziela zwykła - 10.02.2019r.

Opublikowano: Luty 09, 2019

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Teresę KOWALSKĄ oraz, śp. Franciszka Ulan. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Kancelaria parafialna do 17 lutego, czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

2. Jutro w poniedziałek - 11 lutego - we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – przeżywamy Międzynarodowy Dzień Chorego – z tej okazji Msza św. z Sakramentem Chorych będzie odprawiona tu w kościele o godz. 12.00. Do Sakramentu Chorych, mogą przystąpić osoby w stanie Łaski Uświęcającej – po spowiedzi świętej. Zapraszamy wszystkich chorych. Po Mszy św. s. Miriam zaprasza na poczęstunek

3. Jak już widać - trwają prace dekarskie na dachu kościoła. Przypominamy, że ze wstępnych kalkulacji wynikało, iż gdyby lepiej sytuowani parafianie złożyli ofiarę 1.000 zł (jeden tysiąc zł) to rozwiązałoby problem finansowania remontu dachu. Fakt jest taki, że do dziś wpłynęły 793 ofiary – bardzo różnej wartości od 10 zł do 1000 i często wpłacanych przez jedną rodzinę w kilku ratach. Niestety do potrzebnej na remont dachu kwoty 525 tyś. Brakuje jeszcze blisko 308 tyś zł.
Otrzymaliśmy zgodę Księdza Arcybiskupa i Kurii Metropolitalnej na zaciągnięcie kredytu na ten cel. Wstępne kalkulacje pożyczki zaciągniętej na 5 lat wykazują, że parafia będzie musiała dodatkowo oddać blisko 50 tyś zł. – i jeżeli nie będzie innego wyjścia tak będziemy musieli zrobić.
Apelujemy ponownie, by kto tylko może, wsparł swoją ofiarą - bądź pożyczką – remont dachu naszego kościoła. Pokornie prosimy i tych, którzy w ubiegłym roku złożyli swoją ofiarę, by jeżeli mogą - jeszcze i w tym roku się dołożyli. Jedna z Pań już to uczyniła.
•Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca w całości przeznaczona jest na remont dachu

4. W czwartek 14 lutego przypada święto -  Św. Cyryla mnicha i Metodego bp. – patronów Europy.

 powrót

Dzień Fatimski - 13 czerwca 2019r.