Ogłoszenia

6 niedziela zwykła - 17.02.2019r.

Opublikowano: Luty 16, 2019

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Natalię Zapust i Mariannę Woźniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. W tym tygodniu - w dniach 22-24 lutego - odbędzie się zbiórka makulatury i plastikowych zakrętek na Misje.

2. W najbliższą środę przypada 99 rocznica śmierci Hiacynty i w tym dniu obchodzimy wspomnienie świętych dzieci z Fatimy Franciszka i Hiacynty. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za ich wstawiennictwem.

3. W sobotę 23. lutego 2019 r. o godz. 12.00 przy Grobie Dzieci Utraconych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Tanowskiej w Policach odbędzie się pogrzeb dziesięciorga Dzieci Utraconych, których ciała zostały przekazane od września ub. roku w szpitalu w Policach do zbiorowego pochówku. Do wzięcia udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy osoby dotknięte żałobą z powodu utraty dzieci przed narodzeniem, rodziców dzieci martwo urodzonych i wszystkich, którym bliski jest temat szacunku wobec najmniejszych naszych braci i sióstr.

4. Trwają prace dekarskie na dachu kościoła. Przypominamy, że ze wstępnych kalkulacji wynikało, iż gdyby lepiej sytuowani parafianie złożyli ofiarę 1.000 zł (jeden tysiąc zł) to rozwiązałoby problem finansowania remontu dachu. Fakt jest taki, że do dziś wpłynęło 825 ofiar – bardzo różnej wartości od 10 zł do 1000 i często wpłacanych przez jedną rodzinę w kilku ratach. Niestety do potrzebnej na remont dachu kwoty 525 tyś. Brakuje jeszcze blisko 303 tyś zł.
• Otrzymaliśmy zgodę Księdza Arcybiskupa i Kurii Metropolitalnej na zaciągnięcie kredytu na ten cel. Wstępne kalkulacje pożyczki zaciągniętej na 5 lat wykazują, że parafia będzie musiała dodatkowo oddać blisko 50 tyś zł. – i jeżeli nie będzie innego wyjścia tak będziemy musieli zrobić.
• Apelujemy ponownie, by kto tylko może, wsparł swoją ofiarą - bądź pożyczką – remont dachu naszego kościoła. Pokornie prosimy i tych, którzy w ubiegłym roku złożyli swoją ofiarę, by jeżeli mogą - jeszcze i w tym roku się dołożyli. Jedna z Pań już to uczyniła. Bóg zapłać, za ofiary składane na nasze Sanktuarium.

 

 powrót

Dzień Fatimski - 13 czerwca 2019r.