Ogłoszenia

Wielkanoc 21.04.2019

Opublikowano: Kwiecień 19, 2019

Codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia. W tym dniu po Mszach św

Drodzy Bracia Kapłani, Osoby życia konsekrowanego, wszyscy nasi diecezjanie oraz goście, świętujący nad Odrą i Bałtykiem tajemnicę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
 
W bieżącym roku, w którym przypada 40. rocznica pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny, przeżywając tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego przypomnijmy sobie słowa nauczania świętego Papieża. Słowa te, choć wypowiedziane  w innej rzeczywistości historycznej panującego wówczas reżimu komunistycznego, mają swoją ponadczasową uniwersalną wartość. Św. Jan Paweł II w homilii wygłoszonej na Placu Zwycięstwa w Warszawie, 2 czerwca 1979 r., tak mówił: Człowieka bowiem nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie. Nie może tego wszystkiego zrozumieć bez Chrystusa. Nie można też bez Chrystusa zrozumieć dziejów Polski. Jeślibyśmy odrzucili ten klucz ... nie rozumielibyśmy samych siebie.  
Życzę, aby te słowa były dla nas inspiracją w przeżywaniu nie tylko najbliższych Wydarzeń związanych z czasem Zmartwychwstania Pańskiego, ale każdego, nawet najbardziej zwyczajnego, powszedniego dnia. Znajdźmy w swoim sercu odwagę, aby otworzyć na oścież drzwi Chrystusowi.  Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek.  On jeden to wie!   
Z odwagą otwierajmy serca i zapraszajmy do nich Zmartwychwstałego Chrystusa, który jest kluczem do rozumienia tej wielkiej i podstawowej rzeczywistości, jaką jest człowiek.  
+Andrzej Dzięga Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński

1. W poniedziałek wielkanocny (22.04.2019r.) -  Msze św.: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00 (nie będzie Mszy o 19.00). Taca z II-go święta jest przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny US.

2. Codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia. W tym dniu po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzebujących pomocy

3. Zelatorów Żywego Różańca i Różańca Rodziców za Dzieci zapraszamy na spotkanie 23 kwietnia- (wtorek) – po mszy św. wieczornej. Jednocześnie informujemy że podobnie jak w ubiegłym roku tak i w tym, w sobotę 4 maja w naszym Sanktuarium odbędzie się Modlitewne spotkanie członków Róż Różańcowych naszej Archidiecezji.

4. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny – szczególnie w tym roku , roku 100 – rocznicy Cudu nad Wisłą. Modlitwę rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18.00 - 26 kwietnia, a zakończymy 27 kwietnia po Mszy św. wieczornej. Zapisy na poszczególne godziny modlitwy – w kiosku parafialnym.

5. Uprzejmie informuję, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia br.(piątek sobota).

6. Serdecznie dziękując za ofiary na remont dachu naszego kościoła, uprzejmie i pokornie prosimy o ofiary na ten cel. Do potrzebnej kwoty brakuje nam jeszcze 245 tyś zł.

7. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Bożego Grobu (Neokatechumenat), Ciemnicy (Odnowa w Duchu Świętym). Dziękuję za pomoc w liturgii Słowa. Dziękuję chórowi Echo Fatimy i scholii młodzieżowej za pomoc w śpiewie podczas Triduum Paschalnego. Serdecznie dziękuję Służbie Liturgicznej tak bardzo potrzebnej podczas liturgii. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Dziękuję za posługę sprzątania kościoła.

8. W niedzielę, 28 kwietnia br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Miłość większa niż.... Podczas Mszy Świętej będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy także do uczestnictwa w zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt.

9. W dniach od 26 kwietnia do 3 maja 2019 roku odbędzie się Piesza Pielgrzymka z naszego Sanktuarium do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie, z modlitwą o trzeźwość Narodu Polskiego. Do pielgrzymki można dołączyć na każdym etapie. Informacje i zapisy pod numerem 782  322 763.

 powrót

Dzień Fatimski - 13 czerwca 2019r.