Ogłoszenia

4 niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2017r.

Opublikowano: Marzec 25, 2017

Weekendowe nauki przedślubne od 5 do 7 maja. Chętnych proszę o kontakt m.guzicka@wp.pl tel. 505 523 943 Rozpoczynamy - już od poniedziałku - Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych, w środę rozpoczniemy rekolekcje dla młodzieży,

1. Na północnych peryferiach Szczecina w dzielnicy Skolwin, powstaje Pustelnia w duchowości bł. Brata Karola de Foucauld. Dzieło Pustelni podejmuje s. Kinga, która za chwilę powie do nas kilka słów, a po Mszy św. można będzie złożyć na ręce siostry ofiarę na ten cel.

2. Dziś w niedzielę 26 marca - po mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy 24 godzinną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy do włączenia się na poszczególne godziny czuwania i modlitwy – zapisy w kiosku.

3. Wielki Post to okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
• w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00
• w piątek Droga krzyżowa
• dla dzieci o godz. 17.00
• dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, oraz rano po mszy św. o godz. 8.30.
• Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej:
- 31 marca – Młodzież; (7 kwietnia – Odnowa w Duchu Świętym)

4. Rozpoczynamy - już od poniedziałku - Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych, w środę rozpoczniemy rekolekcje dla młodzieży, a w najbliższą niedzielę rekolekcje dla dorosłych, które poprowadzi o. Piotr Podraza redemptorysta z Warszawy.

5. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Caritas prosi o dary dla potrzebujących – są wystawione kosze i skarbona. Caritas rozprowadza świece, baranki i kartki wielkanocne.

6. Rozpoczęliśmy prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła. Główne drzwi kościoła są zamknięte. Proszę korzystać z bocznych wejść. Proszę o modlitwę w intencji pomyślności w pracach ale także bardzo proszę o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Legionowi Maryi dziękujemy za prowadzenie kiosku.

7. Zachęcam do zapoznania się z bardzo ciekawą ofertą Kursu Finansowego CROWN, szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej www.crown.org.pl.

8. Weekendowe nauki przedślubne od 5 do 7 maja. Chętnych proszę o kontakt m.guzicka@wp.pl  tel. 505 523 943

9. Solenizantom i Jubilatom zbliżającego się tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na każdy kolejny dzień życia.

10. Jak co roku alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecnie wraz ze studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na Misterium Męki Pańskiej. W tym roku zostanie ona wystawiona w niedziele: 26.03, 02.04 oraz soboty: 01.04, 08.04, a rozpoczynać się będzie o godz. 20:00. Tegoroczna medytacja pasyjna, inspirowana jest objawieniami bł. Anny Katarzyny Emmerich – niemieckiej mistyczki, wizjonerki i stygmatyczki, beatyfikowanej przez św. Jana Pawła II w 2004 roku. Jej wizje, stały się podstawą scenariusza  filmu „Pasja” Mela Gibsona. Warto przeżyć Wielki Post zagłębiając się w wielką tajemnicę naszej wiary - mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana. Misterium odbywać się będzie w kościele seminaryjnym przy ulicy Papieża Pawła VI 2. Jak co roku wstęp jest bezpłatny. Po Pasji będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na rozwój tego dzieła. Więcej informacji na stronie www.seminarium.zp.pl Rezerwacja dla grup: pasja-awsd@o2.pl

 powrót

Chór Parafialny

Tablica dla śp. Ks. Jana Cichego