Ogłoszenia

5 niedziela Wielkiego Postu 2.04.2017

Opublikowano: Kwiecień 01, 2017

-Rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych, które poprowadzi o. Piotr Podraza redemptorysta. Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a od poniedziałku do środy na Mszy św. o 8.30, 12.00 i 18.00 . -Pożegnaliśmy śp. Annę Putresza Wieczny ...

1. Rozpoczynamy dziś w niedzielę rekolekcje dla dorosłych, które poprowadzi o. Piotr Podraza redemptorysta z Warszawy.

2. Wielki Post to okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
• w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00
• w piątek Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, oraz rano po mszy św. o godz. 8.30.
- Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej -7 kwietnia – Odnowę w Duchu Świętym

3. W tym tygodniu przypada pierwsza czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 Służbę liturgiczną z rodzicami – modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek kapłani odwiedzą chorych w godzinach rannych. A po południu zapraszamy na nabożeństwo do najświętszego serca Pana Jezusa.

4. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Caritas prosi o dary dla potrzebujących – są wystawione kosze i skarbona, w kościele jest drzewko z imionami dzieci objętych opieką Caritasu. Prosimy o zabranie karteczki i przygotowanie paczki tak by na Święta można było ją przekazać dzieciom. Caritas rozprowadza świece, baranki i kartki wielkanocne.

5. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła. Główne drzwi kościoła są zamknięte. Proszę korzystać z bocznych wejść. Proszę o modlitwę w intencji pomyślności w pracach ale także bardzo proszę o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Legionowi Maryi dziękujemy za prowadzenie kiosku.

6. Zakupiliśmy do Kaplicy Maryjnej poduszki na ławki. Jeżeli się sprawdzą podobne zakupimy do kościoła.

7. Weekendowe nauki przedślubne od 5 do 7 maja. Chętnych proszę o kontakt m.guzicka@wp.pl  tel. 505 523 943.

8. Zapraszamy do udziału w modlitwach z okazji 12. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, które odbędą się dzisiaj na Jasnych Błoniach przy figurze świętego Papieża. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 21.00 na Apel Maryjny i czuwanie modlitewne.

9. Solenizantom i Jubilatom zbliżającego się tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na każdy kolejny dzień życia.

10. Zapraszamy pracowników wyższych uczelni, studentów i młodzież do udziału w Akademickiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek, 7 kwietnia br. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 na Placu Lotników i będzie zmierzać do Figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

11. S. Kinga która w ubiegłą niedzielę gościła w naszej parafii bardzo dziękuje za życzliwość i ofiary jakie zebrała (3.800 zł) na powstającą Pustelnię w duchowości bł. Brata Karola de Foucauld na północnych peryferiach Szczecina w dzielnicy Skolwin.

12. Zachęcam do zapoznania się z bardzo ciekawą ofertą Kursu Finansowego CROWN, szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej www.crown.org.pl.

13. Jak co roku alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecnie wraz ze studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na Misterium Męki Pańskiej. W tym roku zostanie ona wystawiona w niedziele: 26.03, 02.04 oraz soboty: 01.04, 08.04, a rozpoczynać się będzie o godz. 20:00. Tegoroczna medytacja pasyjna, inspirowana jest objawieniami bł. Anny Katarzyny Emmerich – niemieckiej mistyczki, wizjonerki i stygmatyczki, beatyfikowanej przez św. Jana Pawła II w 2004 roku. Jej wizje, stały się podstawą scenariusza  filmu „Pasja” Mela Gibsona. Warto przeżyć Wielki Post zagłębiając się w wielką tajemnicę naszej wiary - mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana. Misterium odbywać się będzie w kościele seminaryjnym przy ulicy Papieża Pawła VI 2. Jak co roku wstęp jest bezpłatny. Po Pasji będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na rozwój tego dzieła. Więcej informacji na stronie www.seminarium.zp.pl Rezerwacja dla grup: pasja-awsd@o2.pl

 powrót

Chór Parafialny

Tablica dla śp. Ks. Jana Cichego