Ogłoszenia

Wielkanoc

Opublikowano: Kwiecień 14, 2017

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Hubert TRĘBSKI -Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

„Świętując Zmartwychwstanie Chrystusa, w tym wyjątkowym roku wielkich maryjnych jubileuszy, łączymy się szczególnie z Bożą Rodzicielką. To właśnie Ona, jak nauczają Ojcowie Kościoła, przechowała w swoim sercu wiarę rodzącego się Kościoła, zachowując ją po bolesnych doświadczeniach Wielkiego Piątku aż do radosnego Wielkanocnego Poranka. Gdy Chrystus zmartwychwstał, Jej serce pełne wiary napełniło się radością i pokojem.
W roku trzechsetlecia koronacji Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej oraz stulecia obecności Maryi w tajemnicy Fatimskich Objawień ufamy, że Jej wstawiennictwo u Zmartwychwstałego Syna umocni doświadczenie naszej wiary, byśmy byli Jego uczniami, trwając w nadziei na ostateczne zwycięstwo Zmartwychwstałego w dziejach naszej Ojczyzny, Europy i Świata.
Życzę nowych sił i natchnień od Zmartwychwstałego Chrystusa, abyśmy umocnieni Jego miłością i łaską, potrafili rozniecać płomień szczerej i głębokiej wiary w sercach naszych bliźnich.
Chrystus Zmartwychwstał - Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!.   
+Andrzej Dzięga Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński

1.    W poniedziałek wielkanocny (17.04.2017r.) -  Msze św.: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00 (nie będzie Mszy o 19.00). Taca z II-go święta jest przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny US.

2.    Codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia.

3.    S. Miriam zaprasza w środę 19 kwietnia o 13:00 - posiłek wielkanocny dla  osób bezdomnych w świetlicy Domu Pielgrzyma. W Piątek 21 kwietnia - po mszy świętej o 12:00, agapa wielkanocna dla osób Samotnych i Chorych w Domu Pielgrzyma.

4.    Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła bardzo proszę o modlitwy w intencji pomyślności tych prac. Bardzo proszę również o ofiary na ten cel. Gdyby udało nam się zebrać odpowiednią ilość funduszy to jest szansa na wykończenie również elewacji kościoła od Kaplicy Maryjnej.

5.    Podczas Rekolekcji Wielkopostnych powstała inicjatywa powstania nowej Róży Żywego Różańca. Jeszcze brakuje kila osób by dopełnić tę Róże. Zapraszamy nie tylko naszych parafian.

6.    Serdecznie dziękuję za przygotowanie Bożego Grobu (Neokatechumenat), Ciemnicy (Odnowa w Duchu Świętym). Dziękuję za pomoc w liturgii Słowa. Dziękuję chórowi Echo Fatimy i scholii młodzieżowej za pomoc w śpiewie podczas Triduum Paschalnego. Serdecznie dziękuję Służbie Liturgicznej tak bardzo potrzebnej podczas liturgii. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Dziękuję za posługę sprzątania kościoła.

 powrót

Chór Parafialny

Tablica dla śp. Ks. Jana Cichego