Ogłoszenia

Niedziela Miłosierdzia Bożego 23.04.2017r

Opublikowano: Kwiecień 22, 2017

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mieczysław STANISZEWSKI: śp. Jan OSMACZKO; śp. Elżbieta MAJCHRZAK; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, dziś zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.

2. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła bardzo proszę o modlitwy w intencji pomyślności tych prac. Bardzo proszę również o ofiary na ten cel. Gdyby udało nam się zebrać odpowiednią ilość funduszy to jest szansa na wykończenie również elewacji kościoła od strony Kaplicy Maryjnej. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

3. Podczas Rekolekcji Wielkopostnych powstała inicjatywa powstania nowej Róży Żywego Różańca. Jeszcze brakuje kila osób by dopełnić tę Róże. Zapraszamy nie tylko naszych parafian.

4. Nasze Sanktuarium zaprasza młodzież maturalną na modlitwę i indywidualne błogosławieństwo przed egzaminem dojrzałości. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę, 30 kwietnia br., od godz. 17.30 i zakończy się Mszą Świętą o godz. 19.00.

5. W sobotę, 29 kwietnia br., będziemy obchodzić 10. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w poniedziałek, 1 maja br., 7. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy na Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 18.00, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Miłosierdziu Bożemu zmarłych Arcybiskupów.

6. Modlitwa w 72. rocznicę wydarzeń kwietnia 1945 r. odbędzie się 26 kwietnia br. na Cmentarzu Centralnym przy pomniku Braterstwa Broni o godz. 12.00. Modlitwa w ramach miejskich obchodów Święta Flagi Narodowej będzie miała miejsce w dniu 2 maja br. na Jasnych Błoniach o godz. 12.00, przy pomniku Czynu Polaków. W Święto Narodowe ustanowienia Konstytucji 3 Maja odbędzie się również na Jasnych Błoniach modlitwa przy pomniku Czynu Polaków o godz. 12.00. Wieczorem o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, w parafii pw. Świętej Rodziny, przy ul. Królowej Korony Polskiej.

7. W dniu 27 kwietnia przypada rocznica narzucenia Polsce w warunkach terroru komunistycznego zbrodniczej ustawy aborcyjnej w 1956 r. Od tego czasu śmierć w wyniku aborcji poniosło przeszło 20 milionów nienarodzonych dzieci. W duchu współodpowiedzialności za wyrządzone zło, zapraszamy do włączenia się w centralne nabożeństwo pokutne, które w naszej Archidiecezji odbędzie się w kościele Księży Pallotynów przy ul. Ducha Świętego w Szczecinie. Modlitwa rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00 i zakończy się Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

8. W dniu 29 kwietnia br. odbędą się uroczyste obchody 72. rocznicy Forsowania Odry. Na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta a w Gozdowicach o godz. 16.00 odbędą się modlitwy i ceremonia składania wieńców przed pomnikiem Sapera. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

9. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000 placach”, która odbędzie się w Szczecinie: a) Jasne Błonia - okolice pomnika Czynu Polaków, ul. J. Fałata; b) Placyk przy alei Wyzwolenia, na lewo wychodząc z Galaxy, niedaleko skrzyżowania z ul. Borysza i przejścia ze światłami; c) Plac przy skrzyżowaniu ul. Parkowej i Malczewskiego. i prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób.

10. Uprzejmie informujemy, że od Uroczystości św. Wojciecha BM, patrona Polski, rozpoczynamy w Szczecinie cykl Mszy Świętych w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego według następującego programu: 24 kwietnia - parafia pw. św. Wojciecha BM, pl. Zwycięstwa, o godz. 18.00, 3 maja - parafia pw. Świętej Rodziny, ul. Królowej Kor. Polskiej, o godz. 18.00, 8 maja - parafia pw. św. Stanisława BM, Os. Bukowe, o godz. 18.00, 16 maja - parafia pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Pocztowa, o godz. 18.00.

11. Wojewoda Zachodniopomorski serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej historii powstania Konstytucji, której głównym eksponatem będzie oryginał Konstytucji 3 Maja z 1791 r. Ten historyczny dokument będzie można oglądać w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego od poniedziałku 24 kwietnia do czwartku 4 maja br. w godz. od 10.00 do 18.00 (także podczas długiego weekendu majowego). Wstęp na wystawę jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego umówienia.

 powrót

Chór Parafialny

Tablica dla śp. Ks. Jana Cichego