Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna

Opublikowano: Maj 09, 2017

W minionym tygodniu odszedł do wieczności Antoni Wiśniewski „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

1. Rozpoczęliśmy Maj – miesiąc Maryjny. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30, a o 21.00 Apel Maryjny

2. W poniedziałek przypada św. Stanisława BM – odpust na Bukowym o godz. 18.00.

3. W najbliższą sobotę 13 maja, przypada 100 rocznica pierwszego Objawienia Maryi trójce pastuszków, Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji. Zapraszamy na główne uroczystości Odpustowe na godz. 19.00. Naszym modlitwom przewodniczyć będzie długoletni biskup diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej - JE. Ks. bp. Stefan Regmunt - wielki czciciel Maryi. Po Mszy św. Procesja Fatimska ulicami naszego osiedla. Prosimy zabrać świece.

Uroczystość uświetni śpiew wiernych wspomagany przez prawie stu osobowy chór, składający się z:

1. HEJNAŁ ze Szczecina– dyr. Bogna Thomas-Miklas
2. ECHO ARIOSO ze Stargardu – dyr. Jerzy Krawczyński
3. Chór z parafii Bukowe - CANTAMUS DOMINO - dyr. Krzysztof Krzemień
4. Chór z parafii Zdroje - CANTARE DEO - dyr. Krzysztof Krzemień
5. ECHO FATIMY z Sanktuarium - dyr. Alicja Delecka-Bury
6. Klerycy przygotowani przez Kamila Szałatę
Chóry wspólnie wykonają:
Części stałe – muz. Stefan Stuligrosz
Wejście: Ty pomóż powstać z upadku - pieśń fatimska w opracowaniu 4 głosowym, na melodię Czarna Madonna
Alleluja – Mancini
Dary: Maryjo, Polski ziem Królowo
Komunia: Ave verum Corpus - Wolfgang Amadeusz Mozart
                Jezu w Hostii utajony – opr. Stefan Stuligrosz
Przy organach: Anna Okapiec, Andrzej Siedlecki

4. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła bardzo proszę o modlitwy w intencji pomyślności tych prac. Bardzo proszę również o ofiary na ten cel. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca jest w całości przeznaczana na prace inwestycyjne. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

5. Podczas Rekolekcji Wielkopostnych powstała inicjatywa powstania nowej Róży Żywego Różańca. Wszystkich którzy podjęli tę inicjatywę zapraszam w sobotę 13 maja na uroczyste podjęcie modlitwy różańcowej, które dokonamy podczas Mszy św. o godz. 19.00.

6. Zapraszamy wszystkich wiernych indywidualnie lub grupowo do udziału w zainicjowanej przez katolików świeckich modlitwie „Różaniec za Szczecin”. Polegać ona będzie na przejściu obrzeżami miasta, podczas procesji lub spaceru, z modlitwą różańcową w dniach od 5 do 25 maja br. Szczegółowy terminarz modlitw został zamieszczony w gablocie. W naszej parafii odbędzie się ona w terminie 18 maja powitanie pielgrzymów z parafii pw. św. Franciszka, Szczecin, 19 maja – po Mszy św. w naszym Sanktuarium wyruszymy do parafii pw. św. Stanisława BM, Szczecin.

7. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000 placach”, która odbędzie się w Szczecinie: a) Jasne Błonia - okolice pomnika Czynu Polaków, ul. J. Fałata; prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób.

8. Uprzejmie informujemy, że od Uroczystości św. Wojciecha BM, patrona Polski, rozpoczynamy w Szczecinie cykl Mszy Świętych w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego według następującego programu: 8 maja - parafia pw. św. Stanisława BM, Os. Bukowe, o godz. 18.00, 16 maja - parafia pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Pocztowa, o godz. 18.00.

 powrót

Chór Parafialny

Tablica dla śp. Ks. Jana Cichego