Ogłoszenia

5 niedziela Wielkanocna

Opublikowano: Maj 12, 2017

W minionym tygodniu odprowadziliśmy do domu Ojca: Śp: Helenę Stramską. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30, a o 21.00 Apel Maryjny

2. W sobotę 13 maja, przypadła 100 rocznica pierwszego Objawienia Maryi trójce pastuszków, Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji. Głównym uroczystościom przewodniczył długoletni biskup diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej - JE. Ks. bp. Stefan Regmunt - wielki czciciel Maryi.
Uroczystość uświetnił śpiew wiernych wspomagany przez prawie stu osobowy chór, składający się z:
- HEJNAŁ ze Szczecina– dyr. Bogna Thomas-Miklas
- ECHO ARIOSO ze Stargardu – dyr. Jerzy Krawczyński
- Chór z parafii Bukowe - CANTAMUS DOMINO - dyr. Krzysztof Krzemień
- Chór z parafii Zdroje - CANTARE DEO - dyr. Krzysztof Krzemień
- ECHO FATIMY z Sanktuarium - dyr. Alicja Delecka-Bury
- Klerycy przygotowani przez Kamila Szałatę
Przy organach: Anna Okapiec, Andrzej Siedlecki – bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie- również Służbie Liturgicznej.

3. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła bardzo proszę o modlitwy w intencji pomyślności tych prac. Bardzo proszę również o ofiary na ten cel. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca jest w całości przeznaczana na prace inwestycyjne. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. Bardzo dziękuję Rodzicom Dzieci I Komunijnych za pomoc w porządkach w naszej świątyni.

4. Zapraszamy nowych chętnych w roku 100 Rocznicy Objawień w Fatimie do podjęcia wezwania Maryi by codziennie odmawiać Różaniec. Naszym Pragnienie jest by na każdą miesięcznicę powstawała nowa Róża Żywego Różańca – zapraszamy chętnych.

5. Zapraszamy wszystkich wiernych indywidualnie lub grupowo do udziału w zainicjowanej przez katolików świeckich modlitwie „Różaniec za Szczecin”. Polegać ona będzie na przejściu obrzeżami miasta, podczas procesji lub spaceru, z modlitwą różańcową w dniach od 5 do 25 maja br. Szczegółowy terminarz modlitw został zamieszczony w gablocie. W naszej parafii odbędzie się ona w terminie 18 maja powitanie pielgrzymów z parafii pw. św. Franciszka, Szczecin, 19 maja – po Mszy św. w naszym Sanktuarium wyruszymy do parafii pw. św. Stanisława BM, Szczecin.

6. W niedzielę, 21 maja br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XV Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Kocham Cię Życie. Jest ono wyrazem afirmacji ludzkiego życia, jako fundamentalnej wartości. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jak co roku zachęcamy także do włączenia się w zbiórkę artykułów higienicznych dla niemowląt, które zbierane będą przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed rozpoczęciem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczerninie”.

7. Uprzejmie informujemy, że od Uroczystości św. Wojciecha BM, patrona Polski, rozpoczynamy w Szczecinie cykl Mszy Świętych w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego według następującego programu: 16 maja - parafia pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Pocztowa, o godz. 18.00.

 powrót

Chór Parafialny

Tablica dla śp. Ks. Jana Cichego