Ogłoszenia

6 niedziela wielkanocna 21.05.2017r.

Opublikowano: Maj 19, 2017

W minionym tygodniu odprowadziliśmy do domu Ojca: Śp: Władysław Janowski, Teresa Chomiuk, Danuta Gidyńska, Tadeusz Zych. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

1. Dziś w niedzielę, 21 maja br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XV Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Kocham Cię Życie. Jest ono wyrazem afirmacji ludzkiego życia, jako fundamentalnej wartości. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jak co roku zachęcamy także do włączenia się w zbiórkę artykułów higienicznych dla niemowląt, które zbierane będą przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed rozpoczęciem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczerninie”.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30, a o 21.00 Apel Maryjny

3. Na stronie internetowej i na Tablicy ogłoszeń informacja o Odpuście jaki można uzyskać w naszym Sanktuarium w Roku Jubileuszu 100-rocznicy Objawień.

4. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła bardzo proszę o modlitwy w intencji pomyślności tych prac. Bardzo proszę również o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. Bardzo dziękuję Rodzicom Dzieci I Komunijnych za pomoc w porządkach w naszej świątyni.

5. Zapraszamy nowych chętnych w roku 100 Rocznicy Objawień w Fatimie do podjęcia wezwania Maryi by codziennie odmawiać Różaniec. Naszym Pragnienie jest by na każdą miesięcznicę powstawała nowa Róża Żywego Różańca – zapraszamy chętnych.

6. Już dziś zapraszamy na Jerycho Różańcowe w intencji naszej Ojczyzny. Modlitwy rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18.00-ej, 26 maja a zakończymy po Mszy św. o 18.00 27 maja. Zapisy w Kiosku

7. Uprzejmie przypominam, że kolejna zbiórka makulatury na misje odbędzie się w dniach 26-27 maja br. Od najbliższej zbiórki zmieni się rodzaj pojemników na makulaturę. W związku z coraz większym zainteresowaniem naszą akcją, powracamy do comiesięcznych zbiórek.

8. W dniu 11 czerwca br. będziemy obchodzić 30. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie i ukoronowania Figury Matki Bożej Fatimskiej z Sanktuarium na os. Słonecznym koronami papieskimi, w kontekście rocznic: 25. rocznicy utworzenia Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej i 40. rocznicy powstania naszej diecezji. Tego dnia przypada również 40. rocznica święceń kapłańskich naszego Arcypasterza, Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. W związku z tym prosimy uwzględnić w parafialnym kalendarium duszpasterskim następujące terminy:
- 10 czerwca (sobota) – parafialne czuwania modlitewne upamiętniające św. Jana Pawła II
- 11 czerwca (niedziela)
Godz. 12.00 – Msza Święta w Katedrze z okazji 30. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Szczecina. Zapraszamy wszystkich wiernych, kapłanów i osoby życia konsekrowanego do uczestnictwa oraz katolików świeckich, w szczególności delegacje dekanatów, kapituł oraz członków ruchów i wspólnot kościelnych.
Godz. 14.00-18.00 – „Święto Rodziny” piknik rodzinny połączony z modlitwą - prowadzony przez szkoły Fala, Nawigator i szkoły katolickie. Ewangelizacja prowadzona ze sceny i na terenie zieleńca.
Godz. 13.30-16.00 - modlitwa wstawiennicza prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym;
Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, prowadzona przez Apostołów Miłosierdzia Bożego.
Godz. 20.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
Godz. 21.00 – Apel Maryjny.
- 13 czerwca (wtorek) – w Sanktuarium Fatimskim na os. Słonecznym o godz. 19.00 Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Krzysztofa Włodarczyka z diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, a po niej różańcowa procesja światła.

 powrót

Chór Parafialny

Tablica dla śp. Ks. Jana Cichego